У Чорнобильському лісі незаконно вирубують дерева — нардепка Василевська-Смаглюк

Народна депутатка від фракції “Слуга народу” Ольга Василевська-Смаглюк оприлюднила відео з Чорнобильського радіологічного заповідника, на якому видно акуратно складену деревину. Про це вона написала допис на Facebook.

Йдеться про Північну Пущу. На думку Василевської-Смаглюк, це свідчить про незаконну вирубку та вивіз сировини.

“Тут, начебто не можна рубати ліс. На відео ми бачимо зворотнє — акуратно складена деревина, яка потім без документів прямує в невідомому напрямку через 7 дірок в зоні”, — пише нардепка.

У заповідній зоні не можна проводити різноманітні протипожежні заходи.

“Бо коням Пржевальського це може створити деякі незручності. І тим, хто кришує незаконний вивіз лісу також”, — пояснює вона.Через це, на думку депутатки, пожежа, що сталася напередодні, мала такі масштаби. Вона вважає, що така ситуація повторюватиметься щороку.

“За цю бездіяльність керівництво Пущі та Державного агенства з управління зоною відчуження отримує сотні тисяч гривень зарплати на місяць. Вимагаю терміново змінити статус заповідника та його керівництво. Та провести об’єктивний та всеохопний аудит Зони відчуження”, — додала Василевська-Смаглюк.

Раніше повідомлялося, що пожежу в Чорнобильській зоні, яка тривала 10 днів поспіль, 14 квітня вдалося згасити. 

Нагадаємо, 4 квітня в Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення поблизу с. Володимирівка Котовського лісництва виникла верхова лісова пожежа на площі 20 га. До гасіння залучили авіацію. 6 квітня поліція відкрила кримінальне провадження через пожежу в Чорнобильській зоні. Журналісти ТСН, які побували на місці згарища, кажуть, що вогнем знищено не лише ліси, а й 12 віддалених сіл, цвинтарі. Від пожежі загинули та постраждали сотні тварин. Збитки сягають десятків мільйонів гривень, проте точна площа вигорання ще невідома.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *