У Чорнобильській зоні залишилось три осередки тління, відкритого вогню немає

Станом на ранок 23 квітня у Зоні відчуження на території чотирьох лісництв Київської області залишилось три осередки тління пеньків, залишків деревини та торф’янику, повідомляє ДСНС.

“Станом на 7 год. 23 квітня у Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення підрозділами ДСНС надається допомога ДАЗВ у гасінні пожеж на території  Луб’янського, Паришівського, Дитятківського та Денисовицького лісництв. Основні зусилля спрямовані на локалізацію 3 осередків (с. Розсоха, с. Крива Гора та с. Рудьки – с. Буряківка) тління пеньків, залишків деревини та торф’янику в осередках пройдених вогнем”, – йдеться у повідомленні.

Варто також зазначити, що ТСН.ua сьогодні, 23 квітня, з місця подій повідомили, що наразі відкритого вогню у Чорнобильській зоні не бачать.

Своєю чергою, у ДСНС додали, що для облаштування протипожежних розривів залучено важку інженерну техніку ДСНС та додатково 7 шляхопрокладачів Збройних Сил України. Інженерною технікою створено 800 км мінералізованих смуг. До гасіння залучено 1 тис. 164 чоловіка та 286 одиниць техніки, з них від ДСНС – 1 тис. 32 чоловіка особового складу та 239 одиниця техніки, у тому числі 3 вертольоти та два літаки, якими 22 квітня здійснено 170 скидів – 376 т води.

Нагадаємо, через сильний вітер 16 квітня у Чорнобильській зоні знову почалася пожежа. Пожежу в Чорнобильській зоні, яка тривала 10 днів поспіль, 14 квітня вдалося згасити, після того два дні спостерігалось лише тління пеньків та деревини. Рятувальникам дуже допоміг дощ. 

4 квітня в Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення поблизу с. Володимирівка Котовського лісництва виникла верхова лісова пожежа на площі 20 га. До гасіння залучили авіацію. 6 квітня поліція відкрила кримінальне провадження через пожежу в Чорнобильській зоні. Журналісти ТСН, які побували на місці згарища, кажуть, що вогнем знищено не лише ліси, а й 12 віддалених сіл, цвинтарі. Від пожежі загинули та постраждали сотні тварин. Збитки сягають десятків мільйонів гривень, проте точна площа вигорання ще невідома. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *