У Чорнобильській зоні вже тиждень масштабно горять ліси та болота – їх гасять уже спецавіацією

У Чорнобильській зоні продовжує вже сім днів, від 4 квітня, вирувати масштабна лісова пожежа. Підозрюють, що вона виникла через підпал.

Вогонь шириться на території Корогодського, Котовського та Денисовецького лісництв. Cпостерігається горіння трав’яного настилу, очерету та лісової підстилки окремими осередками. Про це повідомили в Державній службі з питань надзвичайних ситуацій.

До гасіння пожеж залучено 312 осіб та 83 одиниць техніки з різних регіонів України, з них від ДСНС 257 осіб особового складу та 59 одиниць техніки. Зокрема в гасінні задіяні три літаки та три гелікоптери, якими 10 квітня здійснено 96 скидів – 240 тонн води (літаки АН – 32 здійснили вісім скидів – 64 тонни води, гелікоптери МІ-8 здійснили 88 скидів – 176 тонн води).

У ДСНС запевнили, що радіаційний фон по Києву та Київській області перебуває в межах норми та не перевищує природних фонових значень: столиця – 0,013 мР/год, область – у межах 0,011 мР/год при допустимому фоні 0,05 мР/год.

У Чорнобильській зоні рівні потужності еквівалентної дози гамма випромінювання не змінилися: Чорнобиль – 0,020 мР/год, на КДП “Дитятки” 0,01 мР/год при контрольно допустимому рівні до 0,055 мР/год.

У зв’язку з пожежею уряд вирішив посилити штрафи за спалення трави.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *