У Чернівецькій області медики просять про допомогу, поки люди майже відмовились від масок

Буковина залишається найпроблемнішою областю України. Тут найбільше інфікованих коронавірусом – понад дві тисячі, і найбільше смертей – уже 75. І коли вся країна готується виходити з карантину, тут шукають місця для нових хворих.

Близько сотні нових діагнозів щодня. І це не просто підтверджені тести. Більшості пацієнтів треба терміново у стаціонар, йдеться у ТСН.Тиждень.

“Ми за вчора отримали 62 госпіталізації, це не є мало, це багато”, – каже директор департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА Олег Чорний.

От тільки ліжок  у лікарнях уже немає. В області спішно готують уже третю хвилю госпітальних баз. Порахували: треба  майже тисячу місць.

 “На 12 число буде розгорнуто 912 ліжок, тобто ми вже розгорнули Міську лікарню №4 и №3, і у вівторок ми розгортаємо Заставнівську ЦРЛ”, – каже Олег Чорний.

Але лише ліжками людей не врятуєш. Не вистачає медиків. Місцеві медики зізнаються – працюють на межі людських можливостей.

“З 9 лікарів  троє захворіло, прийшлось запрошувати трьох лікарів з інших медзакладів області, але з запрошених один пройшов тест і теж був інфікований. Нам би теж дуже була б велика допомога, наприклад, як в Італії – лікарями, медсестрами, силою”, – коментує заввідділенням анестезіології Чернівецької міської лікарні №1 Дмитро Білоус.

А ще медики переконані – послаблювати карантин рано. Чи дослухаються до них чиновники, буде відомо завтра після засідання штабу. Щоправда, на вулицях міст найбільш зараженої області уже зараз про обмеження мало що нагадує. Працюють ринки, їжа на винос і навіть деякі літні кафе. Люди масово гуляють, маски, здебільшого, в кишенях.

Як відомо, кількість інфікованих в Україні 10 травня збільшилася на 522 людини і тепер становить 15 232 лабораторно затверджені випадки COVID-19, з них 391 летальний,  3 060 пацієнтів одужало. Безпосередньо у Чернівецькій області 2268 випадків.

Кореспондент ТСН Олег Тудан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *