У Білорусі замірили радіаційний фон через пожежі у Чорнобилі і повідомили результати

Станом на вечір 13 квітня перевищення радіаційних параметрів через пожежу в зоні відчуження Чорнобильської АЕС не зафіксовано. Про це повідомляє БЕЛТА з посиланням на Республіканський центр з гідрометеорології, контролю радіоактивного забруднення та моніторингу навколишнього середовища Міністерства природи Білорусі.

“Радіаційна обстановка в республіці знаходиться під постійним контролем. Від 4 квітня до тепер радіаційна обстановка на території Брестської і Гомельської областей, як і в цілому по країні, залишається стабільною, перевищень радіаційних параметрів не зафіксовано”, — відзначили у відомстві.

В онлайн-режимі моніторять дози гамма-випромінювань та контролюють радіаційну обстановку в зоні впливу АЕС певних держав.

За даними пунктів спостереження у зоні впливу Чорнобильської АЕС перевищення дози гамма-випромінювання не зафіксовано.

“Рівні потужності дози гамма-випромінювання, рівні сумарної бета-активності та вмісту цезію-137 в пробах атмосферного повітря відповідали усталеним багаторічних значень”, — повідомили у центрі гідрометеорології.

За інформацією Державного агентства України з управління зоною відчуження, станом на 12:00 13 квітня, вогонь оминув ділянку “Рудого лісу” але “вийшов” до залізничної станції Янів. “Спостерігається горіння трав’яного настилу, очерету та лісової підстилки окремими осередками”, – доповіли у держагенції. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *