"Це фейк": Шмигаль заявив, що Україна не забороняє заробітчанам виїжджати за кордон

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна не вводила жодних заборон на виїзд заробітчан за кордон, а намагається домовитися із європейськими урядами про гідні умови роботи для українців.

Про це він розповів під час виступу у Раді 13 травня.

“Стосовно обмеження виїзду – це фейк і брехня. Жодних обмежень уряд не встановлював. Сьогодні ведуться перемовини із європейськими урядами про те, якщо наших людей запрошують на роботу в європейські країни для виконання робіт, отже це має бути офіційна робота. Це мають бути медичні гарантії. Це має бути гарантія повернення людей сюди. Це має бути гарантія їх нормальних умов роботи і проживання там на офіційному рівні”, – зазначив Шмигаль.

За його словами, український уряд вперше отримав змогу вести із Європою діалог на рівних у питанні працевлаштування заробітчан. Він також наголосив, що зарубіжні компанії  дотримуються цих умов.

“Йдеться лише про турботу про наших громадян. Крім цього, важливим моментом є те, що ми говоримо – якщо сьогодні люди їдуть на роботу до Європи, то це не має бути двотижневий туризм туди-сюди, імпорт-експорт коронавірусу. Ми не для того два місяці тримали країну, і вся Європа тримає свої країни закритими, щоб сьогодні кожні два тижні привозити 100-200 тисяч інфікованих людей. І постійно боротися, і валити економіку країни. Тому дуже важливе питання – гарантувати нашим людям достойні умови роботи в Європі”, – пояснив прем’єр.

Нагадаємо, 28 квітня Міністерство закордонних справ України заявило, що вважає нелогічним вивезення українських робітників на заробітки до держав-партнерів у контексті ситуації з пандемією коронавірусу в світі. Детальніше про те, чому Україна спочатку заборонила вивозити заробітчан, а потім різко передумала, – читайте у матеріалі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *