"Три замовлення на секунду": у видавництві розповіли про зростання популярності "забороненої" книжки про Стуса

За перший день після рішення суду про заборону тиражу книжки “Справа Василя Стуса” за позовом Віктора Медведчука, харківське видавництво Vivet отримало понад 9 тисяч передзамовлень.

Про це повідомила гендиректорка видавництва “Віват” Юлія Орлова у коментарі “Суспільному”. 

Вона зазначила, що замовлень надійшло так багато, що система платежів запровадила фінансовий моніторинг переказів. Тож платежі проходять повільніше, і видавництво не може підрахувати точної кількості оплачених передзамовлень.

“Фінмоніторинг ми не можемо скасувати. Нам показувало, що в нас було три замовлення за секунду. Не кожної секунди, але й таке було”, – додала гендиректорка видавництва. Однак рішення про остаточний обсяг нового накладу книжки ще не ухвалили, розповіла вона:

“Учора о 17-й годині я вже думала: “Так, будемо друкувати, мабуть, 10 тисяч”. Тоді ми вирішили, тому що в нас ще були замовлення — друкувати 15 тисяч. На 15 тисяч в нас не вистачило паперу, і його ніде немає, бо зараз вибори, і весь папір пішов на них. Тому не лише від нас залежить, на який ми наклад вийдемо. Гадаю, десь на 15 тисячах ми зупинимося. А далі будемо збирати замовлення, і якщо вони ще будуть, тоді друкуватимемо наступний наклад”.

Окрім видавництва Vivat, замовити “Справу Василя Стуса” можна і в самого автора книжки Вахтанга Кіпіані. Він повідомив про це на своїй сторінці у Facebook напередодні ввечері і вже отримав понад тисячу замовлень. 

Нагадаємо:

Дарницький районний суд Києва заборонив розповсюдження тиражу книжки “Справа Василя Стуса” без дозволу Віктора Медведчука, заявивши, що деякі фрази у книзі нібито порушують честь та гідність позивача. Крім того, з автора “Справа Василя Стуса” і видавництва Vivat стягнули 860 гривень на користь Віктора Медведчука.
Книжку розкупили за лічені хвилини і у видавництві, і в решти дистриб'юторів. Поки рішення суду не набрало чинності, видавництво вирішило додрукувати новий наклад. Його появу очікують 2 листопада.
В Офісі президента заявили, що здивовані деякими формулюваннями у рішенні Дарницького районного суду міста Києва щодо книги “Справа Василя Стуса”. Водночас у Зеленського заявили, що не ставлять під сумнів незалежність судової гілки влади.
Книжку про Василя Стуса рекомендує читати Міністерство культури, а його очільник – Олександр Ткаченко власним коштом закупить частину накладу для національних бібліотек. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *