Ті, про кого забула держава: понад 120 українців досі перебувають у полоні бойовиків

У тюрмах так званих “ЛНР” і “ДНР” досі залишаються від 120 до 140 українських громадян. Ці дані неодноразово оприлюднювали різні політики, підтверджують їх і джерела ТСН. Тільки-но стало відомо про сьогоднішній обмін, рідні бранців звернулися до Володимира Зеленського з проханням не забувати і про них. Кого тримають окупанти в своїх в'язницях і чого ще вимагають від президента їхні близькі, в сюжеті ТСН 19:30.

Своє звернення до президента рідні бранців, які досі залишаються в тюрмах окупованого Донбасу, записали сьогодні вночі. На відео ті, хто неодноразово виходили на пікети зі світлинами своїх батьків, мам, чоловіків і братів. Вони вимагають повернути їхніх близьких додому.

“Ми раді, що проводиться черговий обмін. Але нам набридло бачити, як у списки попадають люди, які не стосуються конфлікту на Донбасі і після чергового обміну обливатися сльозами”, —  говорить дружина одного з полонених.

Тетяна П'ятниця — бабуся 21-річного Богдана Ковальчука, якого бойовики називають Ясинуватським диверсантом. Хлопця ув'язнили в 2016 році. Тоді групу підлітків окупанти звинуватили в підривах авто так званого “МГБ ДНР” і навіть будівлі окупаційного міліційного відділку. Завдання хлопцям нібито давали українські спецслужби. Про це сам Богдан розповів на примусовому допиті бойовиків.

Богдану дали 10 років в'язниці. Одразу після обміну в грудні 2019 майже всіх хлопців з групи так званих “ясинуватських диверсантів” бойовики помилували. Богдан Ковальчук від цієї процедури відмовився і заявив, хоче додому в Україну. Бабуся показує документи окупантів, в яких повідомляється, де саме відбуває термін її онук. Чекала вона на повернення Богдана саме сьогодні. Але в списку звільнених його не було.

Олена Грузінова свого чоловіка Сергія не бачила півтора року. Із початком війни він, як волонтер, їздив на фронт. Потім натякнув дружині, що збирається на окуповану територію. Далі — втрачений зв'язок. Згодом Олена побачила чоловіка в сюжеті на російському телебаченні.

За версією російських ЗМІ, Сергій Грузинов в Донецьку мав вбити одного з ватажків фейкової республіки. Вироку йому досі не винесли. В списках СБУ на обмін прізвище Грузинова є. Але самопроголошена ДНР його не підтверджує. Олена впевнена: її Сергій живий і перебуває в секретній тюрмі у Донецьку.

Лікаря-хірурга Ігоря Назаренка викрали просто з лікарні у Донецьку в жовтні 2017 року. Тоді, розповідає його сеста Ірина, в окупованому місті бойовики захопили одразу кількох медиків. Когось відпустили. Ігоря ж звинуватили в шпигунстві і засудили на 11 років колонії. Чи працював її брат на користь України, Ірина не знає. Переконана, покарати Ігоря могли і просто за проукраїнську позицію.

“Він завжди був упевнений, що Донецьк — це Україна, що Батьківщину не можна зрадити, як і мати свою. Він — громадянин України, а не якоїсь там знову створеної “Донецької республіки”, — розповідає вона.

Рідні бранців, які сьогодні оприлюднили звернення до президента, просять Зеленського про одне: готуючи нові обміни, враховувати і їхню думку.

Кореспондентка ТСН Мар'яна Бухан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *