Святкування Вербної неділі спровокувало ріст захворювань коронавірусом на Буковині – Ляшко

В Україні наразі відсутнє пікове зростання заражень новим коронавірусом COVID-19. Але через відвідування буковинцями храмів на Вербну неділю у Чернівецькій області зараз спостерігається  зростання нових випадків коронавірусу.

Про це розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в ефірі суспільно-політичного ток-шоу “Право на владу” 23 квітня.

За словами Ляшка, завдяки запровадженому карантину і обмеженням система охорони здоров’я України справляється із поточною динамікою захворюваності коронавірусом.

“Я задоволений тим, як працює карантин в Україні. Оскільки ми сьогодні маємо результат зростання кількості випадків коронавірусної хвороби, з яким справляється система охорони здоров’я. Так, ми фіксуємо певні порушення карантину, які дають певні сплески, але не пікові навантаження і не пікове зростання, яке виходить за межі допустимого нами піку зростання”, – зазначив Ляшко.

Він нагадав, що подовження карантину було потрібне через певні порушення на великодні свята, оскільки є ризик масового зараження коронавірусом. І для прикладу Ляшко навів Буковину, де наразі фіксують нові випадки серед людей, які відвідували храми на Вербну неділю.

“Тому і продовжено карантинні заходи до 11 числа, оскільки були певні порушення карантинних заходів, які можуть дати свій результат, і це ми гарно бачимо сьогодні вже в Чернівецькій області, де саме моє сьогодні спілкування з епідеміологами підтверджує, що більшість нових випадків реєструється серед тих, хто на Вербну неділю відвідував храми і був в скупченні людей. І це призводить до того, що саме серед них і фіксуються нові випадки коронавірусної хвороби”, – підсумував Ляшко.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *