Судді обурилися низьким рівнем їхніх зарплат: нині вони отримують 47 тисяч замість 100 тисяч гривень

Суддям мало грошей. За 47 тисяч гривень неможливо чесно судити, — так вони обурилися зниженням зарплатні на період карантину. Понад два десятки представників Феміди звернулися до Конституційного суду. Вони вимагають, щоб їм платити як завжди. А це – щонайменше сто тисяч гривень. Серед невдоволених чимало одіозних суддів. Про це в сюжеті ТСН 19:30.

Суддя Солом’янського районного суду Вікторія Кицюк, а нині Жовтоватюк, стала скандально відомою у 2017 році.Тоді патрульні затримали її за порушення ПДР, а потім вдягли кайданки за непокору. 

Ще одна одіозна слуга Феміди — Олена Панченко. Працює в Авдіївському суді Донеччини. Кілька років тому її спіймали на хабарі у шість тисяч доларів та засудили до п’яти років за ґратами. Однак, справа досі на апеляції, а вона продовжує працювати.

Ці судді та ще зо два десятка представників Асоціації розвитку суддівського самоврядування та Вищої Ради правосуддя опублікували звернення до Конституційного суду. Вони обурені зменшенням зарплатні в період карантину.

Обмеження винагороди та заробітної плати, порушує конституційні гарантії як незалежності суддів, так і судової влади в цілому. Розглядаючи справи, що пов’язані з порушенням правил карантину, санітарно-гігієнічних та продовжуючи розгляд інших справ, суди наражаються на небезпеку. 

Тепер заробітня плата українського судді не повинна перевищувати 47 тисяч гривень. Так вирішила Верховна Рада, коли голосувала за зміни до державного бюджету. До речі, тоді урізали оклади майже всім чиновникам. 

“Але єдиний державний орган — це суди стали виказувати, що це начебто загроза незалежності. Шановні, 47 тисяч це є у чотири рази вище ніж середня заробітня плата по країні. І яка це має бути незалежність, щоб за 47 тисяч вони її різко втратили?”, — каже член громадської ради доброчесності Роман Маселко.

До карантину мінімальна зарплатня судді першої інстанції становила 63 тисячі гривень. Суддя апеляційного суду отримував 103 тисячі. І у Верховному суді — 115 600. Додам, що це без урахування доплат. Ці суми можна сміливо множити на два, кажуть експерти. Приміром, суддя шостого апеляційного адміністративного суду за лютий цього року отримав 579 тисяч гривень. 

“Так, дійсно, є принцип, згідно з яким судді мають отримувати гідну заробітню плату, для того, щоб належно здійснювати судочинство. Однак, якщо порівняти їхні зарплати з європейськими колегами, навіть з цим обмеженням, воно абсолютно відображає всі європейські принципи”, — вважає юрист центру демократії та верховенства права Іван П'ятак.

Від спілкування на камеру, ініціатори звернення відмовилися. Кажуть, щозавантажені роботою. Втім, у Солом`янському районному судді журналістам повідомили, що з початком карантину на тиждень  відбувається максимум два судових засідання. Деякі судді, дійсно, плідно працюють у режимі відеоконференції. 

Тепер останнє слово за Конституційним судом. Якщо він вирішитить, що урізання заробітних плат Феміді було не обгрунтованим, тоді всім суддям виплатять компенсації.

Кореспондентка ТСН Наталя Островська

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *