Суд заборонив розповсюдження книги Кіпіані "Справа Василя Стуса"

Дарницький районний суд Києва заборонив розповсюдження тиражу книги Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса” без дозволу Віктора Медведчука.

Про це повідомили під час судового засідання у понеділок, 19 жовтня. 

Суд визнав, що деякі фрази у книзі порушують честь та гідність позивача. Крім того, з автора “Справа Василя Стуса” і видавництва Vivat стягнули 860 гривень на користь Віктора Медведчука.

Слід зауважити, що Медведчук звинувачує Кіпіані в приниженні його честі та гідності в книзі “Справа Василя Стуса”. Це збірка документів із архіву колишнього КДБ. У ній йдеться, зокрема, про судовий процес над поетом і дисидентом Василем Стусом у 1980 році.

Автор розповідає, що попри спротив самого Стуса, його інтереси представляв примусово наданий державою адвокат Медведчук. Але не доклав для його захисту жодних зусиль.

Нагадаємо, минулого року Віктор Медведчук подав до суду на журналіста Вахтанга Кіпіані з вимогою заборонити поширення книги “Справа Василя Стуса”. 

Раніше актор і телеведучий Геннадій Попенко написав пост у Facebook, що з фільму “Стус” видалили сцену з молодим адвокатом Віктором Медведчуком, тому що “продюсерам подзвонили з адміністрації Медведчука”. Режисер картини Роман Бровко стверджує, що прибрав сцену на прохання сина поета Дмитра Стуса.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *