Суд переніс розгляд справи про звільнення Романа Труби

Верховний суд відклав на 4 червня розгляд справи про звільнення Романа Труби з посади директора Державного бюро розслідувань. Про це йдеться на сайті Судової влади України.

Відповідне рішення колегія суддів ухвалила сьогодні. Зазначається, що Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду провів перше судове засідання з розгляду справи за позовом Труби до президента України Володимира Зеленського, третя особа – Державне бюро розслідувань, у якому позивач просив визнати протиправним та нечинним указ президента від 27 грудня 2019 року № 960/2019 про звільнення його (позивача) з посади директора ДБР.

“Під час засідання, у якому взяв участь представник третьої особи, суддя-доповідач повідомив, що до суду надійшло клопотання позивача про відкладення розгляду справи через карантин, про неможливість узяти участь у засіданні повідомили також з Офісу президента”, – йдеться в повідомленні.

При цьому, за інформацією, представник ДБР не заперечував проти відкладення розгляду справи.

Суд ухвалив рішення задовольнити клопотання сторін у справі і відкласти її розгляд. Наступне судове засідання призначене на 10.00 4 червня 2020 року. Також повідомляється, що провадження у цій справі відкрито 10 лютого.

Нагадаємо, 19 листопада в Telegram з’явився черговий канал про українську політику під назвою “Трубу прорвало”. Протягом години там було оприлюднено майже 10 аудіозаписів розмов людини із голосом, схожим на ексдиректора Державного бюро розслідувань Романа Труби. Засновники Telegram-каналу стверджують, що отримали цілі години записів із кабінету очільника ДБР та публікують лише невелику частину цих розмов.

До цього 21 вересня Труба повідомив, що знайшов у своєму кабінеті прослушку, яка була розташована у вентиляційній системі. На опублікованих аудіозаписах теж доволі чітко чутно роботу вентиляторів, які часто приглушували звук. У кожного запису в цьому Telegram-каналі є визначена дата і жодної з них немає пізніше 19 вересня 2019 року.

3 грудня напередодні голосування за законопроєкт про перезавантаження ДБР у цьому каналі з’явились нові аудіозаписи із кабінету Труби. Цього разу засновники каналу опублікували “записи з кабінету”, де йдеться про справу стосовно “нафтових інтересів Коломойського”, “американські вибори” та “справи Порошенка”. Рівно через місяць, 3 січня, там з’явилися нові записи, на яких Труба обговорює справи із керівником патронатної служби Олександром Удовиченком, а також своєю “правою рукою” Ігорем Щербиною, якого було затримано на початку грудня через отримання хабарів.

Того дня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, який передбачає перезапуск Державного бюро розслідувань та звільнення керівництва органу, зокрема і директора Романа Труби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *