Страхова медицина в Україні: що покриватиме та коли запрацює

Напередодні президент України Володимир Зеленський у своєму посланні до Верховної Ради України доручив профільним відомствам розробити модель страхової медицини.

Що це за модель та коли вона запрацює, в ефірі Сніданку з 1+1 розповів голова профільного комітету питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Запровадження моделі страхової медицини було у передвиборчій програми президента, нагадав Радуцький. Він каже, що закон має бути ухвалений у наступному році. Сама система повинна запрацювати не пізніше 2023 року.

За його словами, наразі комітет і Міністерство охорони здоров'я вивчають структури страхування, які є в інших країнах світу.

“Найближча для України модель та, яка діє у Нідерладдах та Ізраїлі, коли держава і громадянин у рівних ступенях відповідають за здоров'я людини. Йдеться про те, що держава бере на себе фінансування так званого гарантованого пакету,  до якого входить екстрена медична допомога, психіатрична, протитуберкульозна, лікування інфекційних хвороб, інфаркт, інсульт, онкологія. У цьому пакеті пацієнт не платить ні за що”, – розповів Радуцький і додав, що, приміром, у наступному році онкологічний пакет коштуватиме 84 тисячі гривень. 

Натомість людина сплачуватиме за інші послуги, які не входять до базового пакету. Наприклад, це протезування зубів, планова операцію, яка не пов'язана з небезпекою життя, додаткові обстеження, чи комфортніші умови перебування у лікарні. “Це додаткові послуги, які людина може сплачувати за рахунок добровільного страхування, або додаткового страхування. Базовий пакет оплачує держава”, – наголосив чиновник. 

Радуцький зауважує, що наразі існує дві проблеми провадження страхової медицини в Україні. “По-перше, це законодавство. Цей закон великий і його не можна ухвалювати у турборежимі. По-друге, це отримання зарплат у “конвертах”, з яких не сплачують податки. Тому введення такої системи страхової медицини можливе, коли ми виведемо хоча б 70 відсотків зарплат з тіні”, – каже голова профільного комітету питань здоров'я нації.

Як повідомлялося, близько третини українців майже не консультуються з лікарем, кожен п'ятий носить медикам презенти. Крім того, 18% скоріше задоволені проведенням медичної реформи в Україні, 64% – скоріше незадоволені, 13% нічого не знають про це. Переважно проведенням реформи задоволені молодь, більш забезпечені і ті, хто частіше відвідують сімейного лікаря. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *