Столична лабораторія почала виробляти тести на антитіла до коронавірусу: чому важливо масово перевірити українців

В Україні може початися масове тестування на антитіла до коронавірусу. ІФА-тести здатні показати, чи перехворіла людина на СОVІD-19, чи має вже імунітет. Тести вже виробляють в одній зі столичних лабораторій, вони вже є в кількох українських лікарнях. Чим ІФА-тести відрізняються від інших та чому важливі вони — у сюжеті ТСН.19:30.

ІФА-тест схожий на експрестест. Утім, для першого потрібна кров з вени, а для іншого — з пальця. Точність ІФА-тесту 84%, а експрес — 60%.

Імуно-ферментний тест може показати, чи перехворіла вже людина на COVID-19 навіть, якщо це було кілька місяців тому. Віросологиня Ірина Кисельова каже, що ІФА-тест більш чуттєвий. 

Вірусологи та імунологи однієї з київських приватних лабораторій переконують, що їм вдалося розробити вітчизняний ІФА-тест. Працювати над розробкою почали ще у лютому, коли в Україні не було офіційно зареєстровано жодного інфікованого на коронавірус. Аналіз проводили за даними з Китаю й інших країн.

“Спочатку ми проаналізували генетичні послідовності вірусу, визначили ділянки специфічні, на які будуть вироблятись антитіла, і виробили їх аналоги, які ми використовуємо для тестування”, – пояснив головний технолог лабораторії Андрій Горлов.

Коли перших недужих почали привозити в лікарні, лабораторія у медиків попросила зразки крові інфікованих, а також кров людей, які просто прийшли перевіритись на COVID-19.

Нині цим методом проводять тести лише в чотирьох країнах світу, зокрема в США та Німеччині. В Україні масово тестувати можуть почати вже скоро, запевняє головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Свої ІФА-тести київська лабораторія вже передала в кілька українських лікарень. Там результати досліджень задоволені. Директор інституту Шалімова каже: його вразило, що антитіла до COVID-19 виявляли у людей, які ніби-то й не хворіли на вірус. “Були деякі випадки, коли дозволили виявити тести під час того, як людина не відчувала ніяких симптомів захворювання. У неї не було клініки. Вона прийшла здала і було підтверджено те, що людина перенесла коронавірус”, – розповів директор Національного інституту хірургії та трансплантології ім.О.О. Шалімова Олександр Усенко.

Інфекціоністка Ольга Голубовська каже, за її спостереженнями, ІФА-тести виявляють коронавірус краще, ніж китайські ПЛР.

Собівартість вітчизняного одного ІФА-тесту 90 гривень, кажуть виробники. Вони готові випускати щомісяця до двох мільйонів одиниць. “Масовий скринінг дасть змогу оцінити, скільки в Україні перехворіло людей. Це дасть змогу оцінити: наскільки необхідний карантин, пом'якшувати чи ні”, – пояснив заступник директора по науці Володимир Сердюк.

Крім того, масове тестування може виявити людей з більшою кількістю антитіл на коронавірус. Кров цих людей в майбутньому зможе врятувати тих, хто через COVID-19 в лікарню потрапив у важкому стані.

Кореспондентка ТСН Мар'яна Бухан.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *