Степанов розповів про долю медичної реформи в Україні

Реформа медицини повинна передбачати таку середню заробітна плата медичних працівників, аби вона не була в кінці рейтингів.

Таку думку міністр охорони здоров'я Максим Степанов висловив в інтерв'ю “Українській правді”.

За його словами, реформа медицини потрібна. Утім, вона повинна передбачати “іншу якість медицини”. “Іншу – маю на увазі дійсно класну, щоб ми цим могли пишатися. Щоб ця реформа передбачала, що середня заробітна плата медичних працівників буде не десь в кінці рейтингів. Реформа, яка стартувала від 1 квітня, жодного із цих завдань не вирішує”, – наголосив очільник МОЗ. 

Степанов каже, що наразі його відомство проводить аудит, після закінчення якого будуть ухвалені рішення про подальше реформування медичної галузі. 

Аудит показує, що багато лікарень недофінансовані. Зокрема, із 1600, з якими Національна служба здоров'я уклала контракт, 984 мають дефіцит – коли лікарня у нинішньому році отримує менше коштів, ніж торік. За словами міністра, дефіцит інколи доходить до 50%.

Як приклад, Степанов навів екстрену медичну допомога в Запорізькій області, яка у 2020 році отримала на 67 млн грн менше, ніж у 2019. “За прогнозами, наслідки цього недофінансування – вони будуть змушені скоротити зі 154 бригад екстреної швидкої допомоги 44. Тобто залишиться 110. Наслідки для людей: коли вони телефонуватимуть на “103”, то швидка приїжджатиме не за 20 хвилин по стандарту, який є в сільській місцевості”, – каже міністр охорони здоров'я.

Степанов зауважив, що наразі отримує звіти від регіональних директорів департаментів охорони здоров'я. “Я особисто спілкуюся з різними лікарнями, з лікарями у різних куточках країни. І я зроблю все можливе, щоб медичні працівники не були звільненими в результатів реформування”, – наголосив керівник МОЗ. 

Як повідомлялося, 1 квітня стартувала реформа другої ланки медицини. До вузьких спеціалістів пацієнти зможуть потрапити лише за направленням і воно має бути електронним. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *