Спалах коронавірусу в Подільську: лікарню закрили на карантин,а мешканцям заборонили покидати місто

В Подільську Одеської області виявили спалах коронавірусу. З майже сотні виявлених випадків половина припадає на місцевих медиків. Міську лікарню закрили на карантин. Сімейний лікар, який працював у ній, тиждень тому помер від коронавірусу. Мешканцям заборонили покидати населений пункт. В'їзд до міста дозволений лише за спецперепустками, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

На в'їздах та виїздах з Подільська встановили блокпости. Через спалах коронавірусу поліція не випускає місцевих жителів. Перевізники можуть проїхати лише за спецпропусками. Біля мерії з самого ранку утворилася черга з майже трьох десятків підприємців.

На вулицях міста, попри небезпеку, багато людей. Їх не турбує і цілодобовий гуркіт мотооприскувачів, які заливають вулиці дезрозчином.

Нині у Подільску майже сотня людей, у яких виявили коронавірус. Половина з них – це місцеві медики. Міську лікарню тільки зараз закрили на карантин та взяли під охорону Нацгвардії. Медики визнають, що жителі міста легковажно ставилися до карантину. Як результат, масове зараження та смерть сімейного лікаря.

“Карантинні заходи, які повинні були трохи раніше початися, у нас не проведені. Працював ринок до великодніх свят”,- каже головний лікар Подільської міської лікарні Сергій Осадчук.

Подільск вийшов на перше місце в області за виявленням COVID-19. Сюди терміново відправили з області три бригади з інфекціоністів, анестезіологів та епідеміологів. “Для відпрацювання правильного лікування, правильного санепідемрежиму, для відпрацювання лікарні центральної районної”, – каже т.в.о. директорки Департаменту охорони здоров'я Наталія Одарій-Захар'єва.

Інфекцію на територію лікарні занесли ззовні, впевнені епідеміологи. Саме тому нині шукають так званого нульового пацієнта. “Ми підніме історії хворих і подивимося, хто з яким діагнозом надходив до лікарні. Ми доведемо, що інфекція була занесена до лікарні”, – каже заступник директора Одеського обласного лабораторного Центру МОЗ України Сергій Дементьєв.

Наразі на стаціонарі інфекційної лікарні перебуває лише один медик,а всі інші 42 – на самоізоляції вдома. Майже половина з них не мали явних симптомів коронавірусу, їх підтвердили лише тестами. Чи не усі заражені — це працівники середньої та молодшої медичної ланки. Їх стан здоров'я нині задовільний.

Кореспондент ТСН Сергій Осадчук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *