Смерть 8-річної дівчинки, яка задихнулася під піском: стали відомі подробиці

В одному з піщаних кар'єрів на Харківщині засипало трьох дітей. Двох із них батьки встигли швидко дістати, а восьмирічну дівчинку відкопали уже неживою. Реанімувати її медики не змогли. Після нещасного випадку в Золочівському районі чиновники обіцяють перевірити усі кар'єри. Але скільки їх – поки що і гадки не мають. Про це йдеться в сюжеті ТСН 19:30.

Ставок поблизу піщаного кар'єру розташований на околиці Золочіва. Місцеві часто тут відпочивають. Двоє рідних братів вибрались сюди з дітьми. 

Допоки батьки рибалили, діти бавились на галявині. Поліцейські кажуть, що діти ходили по самому краю кар’єра. Як раптом земля під ногами провалилась і всі троє пішли до низу. Вже там їх накрило горою піску, але найстарша дівчинка ще встигла покликати на допомогу.

Чоловіки покидали вудки і кинулися розгрібати завали. Водночас дзвонили у швидку. П'ятирічного Сашу та дев'ятирічну Катю дістали швидко. А от восьмирічну Валерію шукали 20 хвилин.

“Лопатою ж як гребти? Не дай Бог голова чи ще щось. Спочатку рукам. Тоді як купа велика виходила лопатами відкидали. Я думаю, що дощ бризнув, земля відійшла і ото воно рухнуло”, — розповідає місцевий житель.

Він якраз неподалік випасав корів. Почув крики і кинувся на поміч. Він і приніс чоловікам лопати. Але дівчинку відкопали вже непритомну та бездиханну. Півтори години медики намагались запустити її серце, але марно.

“Синдром здавлення і, звичайно, нестача кисню певний проміжок часу. Ми зробили все можливе і неможливе”, – каже директор центру екстреної медичної допомоги Віктор Забашта.

У цьому будинку живе родина, в якій діти вціліли. До них у пісочницю приходила гратися і двоюрідна сестричка Валерія. Бо обидві сім'ї були не лише ріднею, а й дружили. Батько загиблої дівчинки – далекобійник, саме повернувся з рейсу. Мама – медсестра. У них залишився син – він десятикласник. 

Злощасний кар'єр, розповідають місцеві, почали розробляти ще за радянських часів. Відтоді вже кілька десятиліть він занедбаний.

Тутешні чиновники підтверджують, що кар’єр – дійсно нічий, на жодному балансі не перебуває. Скільки таких у районі і яку таять небезпеку – і гадки не мають. 

“Будемо приймати заходи, сьогодні буде нарада. Будемо вирішувати питання щодо цього кар’єру та всіх інших кар’єрів”, – каже керівник Золочівської РДА Тамаз Гамбарашвілі.

Поліція розслідує справу, як нещасний випадок.

Загиблу Валерію сьогодні поховали. З її двоюрідними братом і сестрою працюватимуть психологи.

Кореспондентка ТСН Юлія Семененко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *