Скандал з тестуваннями на коронавірус: керівника Житомирського лабцентру звільнили

Виконувача обов’язки керівники Житомирського лабораторного центру, який відмовився проводити тестування на коронавірус через перевантаження, звільнили.

Про це повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

За його словами, ще минулого тижня він отримав “кілька сигналів”, що в Житомирській області є проблеми з проведенням ПЛР-дослідження і що затримуються результати тестувань.

Тоді до Житомира відправили комісію МОЗ, яка за результатами перевірки дала відповідні рекомендації. В.о. керівника лабцентру пообіцяв взяти ці рекомендації в роботу та виправити помилки.

“Вчора (6 травня – ред.) мені повідомили, що нічого не змінилось і що в.о. керівника лабораторного центру був надісланий лист, що протягом 3 днів лабораторія не буде приймати зразки на дослідження коронавірусної хвороби. Після дзвінка відразу поїхав в Житомирський обласний лабораторний центр”, – розповів Ляшко.

Він поговорив із керівником та колективом лабораторного центру та головою Житомирської ОДА. За словами санлікаря, основна проблема – відсутність комунікації в.о. керівника лабораторного центру та всіх інших стейхолдерів (медичних закладів, ОДА, міської ради). Через це не вирішувалися та накопичувалися проблеми.

“Медичні працівники лабораторії молодці і працюють понаднормово вже кілька місяців. Питання стоїть тільки в самій організації процесу”, – додав Ляшко.

“І при всій повазі до досвіду та віку виконуючого обов’язки керівника Житомирського обласного лабораторного центру ухвалено рішення дати розпорядження припинити виконання обов’язків людиною на яку вони були покладені”, – повідомив санлікар. Він додав, що протягом найближчих кількох днів призначать нового виконувача обов’язків керівника, а після кінця епідемії проведуть конкурс на посаду.

Як повідомлялося, від сьогодні і до 9 травня включно у Житомирському центрі збиралися не приймати на дослідження зразки хворих з підозрою на коронавірус. Головний санітарний лікар області повідомив, що лабораторія перезавантажена настільки, що результати пацієнти чекають по 2 тижні. І якщо набрати нові, обробити їх просто не встигнуть. В місцевій ОДА казали, що аналізи прийматимуть і далі, просто передаватимуть у сусідні області. 

Після цього на нараді з президентом Ляшко заявив, що проблеми вже немає – він “вирішив менеджерські питання, які заважали проведенню тестування”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *