Скандал на обсервації: постояльці скаржаться на холод та ціни, а заклад заявляє про порушення

Черговий скандал довкола обсервації українців, яких евакуювали з-за кордону. Спецрейсом з Об'єднаних Арабських Еміратів в Україну повернулися 113 громадян. Для проходження двотижневого карантину їх поселили в санаторій на Київщині. Однак умови проживання сподобалися не всім, до того ж, нарікають на дорожнечу закладу, йдеться у ТСН.16:45.

“Тут собачий холод, в кімнаті катастрофічно мало місця для нормального адекватного проживання людей”, – кажуть туристи про санаторій “Україна”, що у Ворзелі. Сюди поселили евакуйованих українців. Окрім побутових умов, частина з них скаржаться і на ціну проживання.

“Ми заплатили по 214 гривень за добу з людини і 160 доларів за харчування за 14 днів”, – стверджують постояльці.

Дехто взагалі здивований, що потрібно оплачувати обсервацію з власної кишені. А ще нарікають на їжу. Нібито не коштує тих грошей, які за неї просять.

Усі евакуйовані знали, що за санаторій доведеться платити. Про це їх поінформували іще перед вильотом, кажуть в облдержадміністрації.

“Їх заздалегідь попередили про причини, характер та тривалість обсервації, кожен власноруч підписав угоду на це, також погодилися вказані особи, які підлягають обсервації, оплатити усі витрати, пов’язані з їхньою обсервацією”, – коментує тво голови Київської обласної державної адміністрації Василь Володін.

На зараз оплатили проживання 60 відсотків евакуйованих. А на умови скаржаться лише ті, хто просто не хоче відбувати двотижневий карантин. Таких близько 2-3 десятків, запевняють в дирекції санаторію.

“Люди просто шукають всі можливі способи, щоб покинути об’єкт обсервації, це зрозуміло”, – каже директорка санаторію Марія Гуртавцова.

Евакуйованим доведеться провести в санаторії іще 12 днів. Вони вигадують всілякі способи, аби себе розважити на карантині.

Кореспондент ТСН Антон Коцуконь

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *