Шмигаль звільнив мовну омбудсменку за власним бажанням

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль підписав заяву про звільнення Тетяни Монахової з посади мовного омбудсмена.

Про це йдеться у розпорядженні 491-р Кабінету Міністрів, яке датоване 6 травня 2020 року.

“Звільнити Монахову Тетяну Василівну з посади Уповноваженого із захисту державної мови за власним бажанням”, – зазначається у тексті документу. 

Як повідомлялося, 16 листопада 2019 року Міністерство культури, молоді та спорту України внесло на розгляд Кабміну кандидатуру Тетяни Монахової на посаду уповноваженого із захисту державної мови. Кабмін 27 листопада призначив Монахову Уповноваженим із захисту державної мови. 27 квітня 2020 року вона повідомила, що написала заяву на звільнення за власним бажанням. 

Нагадаємо, парламент України 25 квітня 2010 року ухвалив законопроєкт про українську мову. Рішення підтримали 278 народних депутатів. Очікується, що після підписання документу президентом буде створено Інститут уповноваженого із захисту державної мови. Відповідальність за порушення норм закону також передбачена. Втім, автори документи запевняють, що всі страшилки про мовний закон, – це неправда. За ґрати нікого не саджатимуть, штрафи відклали на три роки. Передбачили безкоштовні курси української для дорослих. Найбільш пильним око закону про мову буде до посадовців та публічної сфери.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *