Селяни вийшли боронити скульптуру Божої Матері, яку незаконно встановили у заповіднику

Богоматір на місці язичницького святилища. На Львівщині розгорівся скандал через триметрову скульптуру, яку селяни встановили біля скель, де жили колись прадавні монахи. Про це ідеться в сюжеті ТСН 19:30.

Науковці стверджують, що ці землі належать заповіднику “Стільське городище”, а люди вважають, що печери не мають історичної цінності. Боронити скульптуру від чиновників вийшли сотні людей 

Селяни зустрічають директора заповідника і обласних чиновників з вигуками “Ганьба”. Вони обурені, бо ті проти фігури Божої Матері біля скелі. 

Ця земля – заповідник, виправдовуються науковці. І самовільно встановлена тут скульптура – руйнування пам’ятки. Раніше на цьому місці був слов’янський мегаполіс і у печерах скелі жили монахи – предки хорватів. 

“Найбільш поширеною думкою є, що починаючи з VIII століття тут спершу функціонував поганський культурний центр. Йдеться про камінь дирявець. А пізніше на цьому місці був побудований християнський монастир”, – розповідає археолог.

Селяни ж наполягають, що все це – вигадки. І це, мовляв, на печери, а льохи витесані їхніми дідусями. Овочі тут місцеві зберігають і досі 

Староста громади каже, що до заповідника “Стільське городище” входять інші печері з села Стільсько. А ці належать громаді Дуброва.

“Паспорт у мене, я сьогодні його перечитав, там немає жодної згадки, що до “Стільського городища” відноситься в селі Дуброва цей камінь. Землі сільської ради Тростянецької загального користування”, – каже староста Тростянецької ОТГ Андрій Васильковський.

Документів, що ці землі належать заповіднику, немає – визнають науковці. Бо межі пам'ятки вже 19 років встановлюють 

“Паспорт офіційно на цей об’єкт не затверджений. У цьому випадку будемо з’ясовувати, що мешканці порушили”, — пояснює начальниця відділу охорони історичних пам'яток Львівської облдержадміністрації Ганна Харун.

Люди так захопилися боронити Божу Матір, що навіть забули про карантин і дотримання дистанції. Копи, які спостерігають за конфліктом, зауважень порушникам не роблять. 

Але з приводу забудови пам’ятки архітектури уже відкрили кримінальне провадження. Люди ж запевняють, що фігуру Богоматері демонтувати в будь-якому разі не дозволять.

Кореспондентка ТСН Марічка Кужик

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *