Родичі політв'язнів прийшли до Офісу президента, щоб нагадати про себе

Із гаслом “Давайте поговоримо!” дружини, батьки та діти тих, кого тримають у в'язницях на окупованому Донбасі, прийшли на Банкову. Вимагали зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським, щоб з'ясувати, чому їхні родичі не потрапляють до списків на обмін. Про це в сюжеті ТСН 19:30.

Вони кажуть, одинадцять днів тому, коли Україна і самопроголошені “ДНР” та “ЛНР” обмінювалися заручниками, на підконтрольну Україні територію приїхали, зокрема, люди, які не можуть вважатися полоненими чи політв'язнями, адже їх засуджено за кримінальними статтями.  Водночас у в'язницях бойовиків залишаються ті, хто там опинився за проукраїнську позицію.

В Офіс президента пікетувальників пустили і говорили з ними дві години. Після розмови родичі бранців розповіли, що про дату нового обміну поки що не йдеться. Нині домовилися тільки про створення робочої групи, в яку, окрім чиновників, увІйдуть і рідні полонених.

“Обговоримо формат зустрічей і план роботи. Для того, щоб зустрічі завершились все ж таки результатом – поверненням і допомогу нашим громадянам, які сьогодні чекають на повернення своїх рідних”, — заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

У тюрмах так званих “ЛНР” і “ДНР” досі залишаються від 120 до 140 українських громадян. Ці дані неодноразово оприлюднювали різні політики. Тільки-но стало відомо про обмін 16 квітня, рідні бранців звернулися до Володимира Зеленського з проханням не забувати і про них.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *