РНБО попереджає про ймовірність виникнення водного дефіциту в Україні

Останні п'ять років були маловодними, тому є ймовірність виникнення водного дефіциту в басейнах деяких річок, які мають значне антропогенне навантаження.

Про це повідомляє пресслужба Ради національної безпеки і оборони України.

За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, імовірність маловоддя вимагатиме оптимізації використання водних ресурсів та економного водоспоживання. Данілов також звернув увагу на важливість проведення повної інвентаризації джерел підземних вод питної якості й артезіанських свердловин з метою залучення їх до систем водопостачання.

Окрім того, як зазначає пресслужба Ради нацбезпеки, робоча група обговорила необхідність залучення додаткових коштів для оновлення систем централізованого водопостачання. Це дозволить забезпечити населення якісною питною водою.

Також на засіданні ініціювали питання щодо необхідності розробки водної стратегії України.

“За підсумками наради ухвалене протокольне рішення з рекомендаціями урядові України щодо забезпечення водної безпеки держави у 2020 році”, – повідомляють у пресслужбі.

Раніше повідомлялося, що річки в Україні стрімко міліють. Наприклад, рівень води в Десні у кілька разів менший за норму. Така ситуація склалася у всій Україні й навіть в Європі. Все через зміну клімату та глобальне потепління.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *