Протести у Польщі: що про заборону абортів думають українці

Багатотисячні мітинги не вщухають в Польщі вже 10 днів. Поляки протестують проти рішення Конституційного суду, який заборонив переривання вагітності навіть коли плід має вади, несумісні з життям.

Про те, як відгукнулися ці протести в нашій країні та що українці думають про заборону абортів, 1 листопада йдеться в сюжеті ТСН.Тижня. 

Голу правду незгоди із забороною абортів власним тілом демонстрували жінки на протестах у Варшаві. Підтримала полячок й українка, що днями оголилася біля польського консульства в Одесі. 

Та вистачає в Україні й тих, хто заборону поляків підтримує. Журналісти ТСН розпитали українців на вулиці про їхнє ставлення до абортів.

У пенсіонерки Ніни було три аборти. Нині жінка має двох дітей. “Донька і син. І три аборти було. Це життя. І це пережили”, – каже вона. 

А ось як охоронець Петро розповідає про аборт своєї дружини: “Я хотів сина, а жінка… У нас дві дочки, ну а третім мав бути син. Жінка казала, що важко. Я хотів, жінка не захотіла”.

“Треба, щоб робили, тому що дітям ні на що жити”, – переконана прибиральниця Віра. А ось домогосподарка Олена категорично проти абортів: “Я вважаю, що це неправильно. Треба, щоб аборти забороняли”.

Водій-експедитор Олексій додає, вважає, що кожен має право вирішувати це питання самостійно. “У нас багато зараз в Україні є, що народжують, спускають в туалети і все інше. Ну, так теж ненормально просто. Я не підтримую дуже аборти, але це рішення кожного”, – зазначає чоловік.

“Якщо завідомо відомо, що в дитини є якісь вади, фізичні, розумові, то я вважаю, що це не є чимось таким зовсім кримінальним, якщо зробити краще дитині і собі”, – вважає пані фармацевт Людмила.

А ось стоматолог Акбар висловлюється проти абортів через релігійні переконання: “Це вважається гріхом за нашими законами ісламськими. Ніхто не знає, ким ця людина в майбутньому стане і що буде далі. Навіщо робити аборт?!”

Педагог Тетяна рішення Конституційного суду Польші щодо заборони переривання вагітності називає “прекрасним”. “Тому що потрібно народжувати! – пояснює жінка і додає, що протестують поляки – дарма. – Буде, кому працювати. Чоловіки будуть більш розумними, більш ефективними та результативними. І Польща розбагатіє!”

“Якщо держава хоче кількість населення, якусь демографічну ситуацію покращувалась, то мені здається, що держава повинна формувати певні умови для того, щоб люди хотіли народжувати, хотіли жити в цій країні”, – наголошує біохімік Павло.

“Жінка вирішує, але держава має проводити якусь роз'яснювальну роботу з тими дівчатами, які вперше завагітніли. Щоби запобігти непотрібним абортам”, – вважає економіст Марина.

А ось вихователька Олена зазначає, що “заборона нічого не вирішить”: “Пам'ятайте, колись забороняли аборти, і люди все одно їх робили, калічилися”.

“Це взагалі-то блюзнірство. Це рішення кожного – ваше, моє, чоловіка, брата, сім'ї, в жодному разі це не рішення зверху”, – обурюється пенсіонерка Алла.

Думки співрозмовників розділилися. Навіть мати і дочка мають протилежні позиції. Для старших людей аборти, схоже, буденна річ. Молодь схильна приймати рішення залежно від ситуації, але самостійно, без втручання держави. 

Нагадаємо, що протести у Польщі через заборону абортів ширяться Європою: на вулиці вийшли, зокрема, в Італії і Португалії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *