Пожежа в Чорнобильській зоні: вигоріла частина радіоактивного "Рудого лісу"

Пожежа у Чорнобильській зоні, яка триває вже понад тиждень, дісталася до так званого “Рудого лісу”.

Про це розповів глава Асоціації чорнобильських туроператорів Ярослав Ємельяненко.

“У зону не пускають нікого, зокрема і ЗМІ. Ситуація з пожежею складна. Зараз боротьба з пожежею відбувається шляхом локалізацій. Це означає: поки горить одна територія лісу, вони відкривають і заливають водою іншу частину лісу, щоб на неї не перейшла пожежа. Але вогонь перекидається. Так раз по раз пожежа набула подальшого розповсюдження по всьому центру Чорнобильської зони. Пожежники активно працюють, але вогонь не зупиняється. Там зараз доволі сильний вітер, він розносить іскри. Уже згоріла частина дуже радіоактивного Рудого лісу. Він прямо на захід від ЧАЕС. Там вигоріла трава, дерева при цьому обгорають на кілька метрів. Тому якщо, наприклад, подивитися з дрона, то згорілий ліс не дуже відрізняється від незгорілого. Але трав'яна підстилка повністю вигоріла і ця підстилка піднімає радіацію в повітря”, – розповів він виданню Цензор.НЕТ.

Також він зазначив у Facebook, що зараз вогонь дістався Прип’яті та перебуває у двох кілометрах навпростець від сховищ радіоактивних відходів “Підлісний”, де розташовані найбільш високоактивні радіаційні відходи всієї Чорнобильської зони, та від самої ЧАЕС.

Водночас за інформацією Державного агентства України з управління зоною відчуження, станом на 12:00 13 квітня, вогонь оминув ділянку “Рудого лісу” але “вийшов” до залізничної станції Янів. “Спостерігається горіння трав’яного настилу, очерету та лісової підстилки окремими осередками”, – доповіли у держагенції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *