Пожежа у Чорнобильській зоні: Геращенко показав, як виглядають знищені ліси з висоти пташиного польоту

У Чорнобильській зоні, де від 4 квітня вирували масштабні лісові пожежі, станом на 14 квітня рятувальники продовжують гасити осередки тліючої трави та лісової підстилки. Вони жодної небезпеки для Чорнобильської атомної електростанції і сховищ ядерних відходів не мають.

Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

За його словами, у результаті стихії вдалося уникнути людських жертв, але суттєвих втрат зазнала флора і фауна.

“Природа допомогла рятувальникам покінчити з цим палаючим пеклом. Жодної небезпеки для ядерних об'єктів зони відчуження ця пожежа не несе. Ніхто не загинув. Не постраждали об'єкти інфраструктури”, – написав він.

Заступник очільника МВС переконаний, що після такого інциденту “буде вжито заходів щодо комплексу інженерно-технічних заходів, спрямованих на запобігання масштабних пожеж”.

“Ну і звичайно поліція буде безжалісно переслідувати і притягати до відповідальності за умисний підпал лісу і порушення правил поводження з вогнем”, – додав Геращенко.

Він також опублікував світлини та відео із місця, де донедавна вирувало полум'я. Геращенко повідомив, що наразі у зоні відчуження місцями залишилися лише осередки тління, до ліквідації яких залучена навіть авіатехніка.

 Нагадаємо, 4 квітня в Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення поблизу с. Володимирівка Котовського лісництва виникла верхова лісова пожежа на площі 20 га. До гасіння залучили авіацію. 6 квітня поліція відкрила кримінальне провадження через пожежу в Чорнобильській зоні. Журналісти ТСН, які побували на місці згарища, кажуть, що вогнем знищено не лише ліси, а й 12 віддалених сіл, цвинтарі. Від пожежі загинули та постраждали сотні тварин. Збитки сягають десятків мільйонів гривень, проте точна площа вигорання ще невідома. Врешті, 14 квітня  з допомогою дощу пожежу вдалося згасити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *