Пожежа у Чорнобилі: останні подробиці про епіцентр загоряння та куди йде вогонь

Пожежа у Чорнобильській зоні триває вже дев’ятий день поспіль і вона стає все більш масштабною та загрозливою, оскілки вогонь вже впритул підібрався до сховища радіаційних відходів “Підлісний”, що поряд із ЧАЕС.

ТСН.ua зібрало усе, що наразі відомо про ситуацію у Зоні відчуження.

Рівень радіації та загроза Києву і Білорусі

В епіцентрі пожежі підвищився рівень радіації. Дим від вогню суне до Києва, повідомляли 10 квітня у сюжеті ТСН.19:30. Фахівці Чорнобильської зони не заперечують, що дим від пожежі йде на південь і доходить до Києва. За розрахунками, траєкторії руху потенційно забруднених повітряних мас будуть проходити через Іванківський, Бородянський та Вишгородський райони Київської області та Київ. У ДСНС повідомляють, що радіаційний фон у Києві та Київській області у межах норми та не перевищує природних фонових значень: Київ – 0,012 мР/год, Київська область – в межах 0,011 мР/год. – допустимий фон 0,05 мР/год). 

Від міста Прип'ять, куди вже дістався вогонь, до території Білорусі менше 10 кілометрів і пожежа може перейти на територію сусідньої країни. 

Що знищив вогонь

У ДСНС повідомили, що вогонь знищив вже понад 200 га лісу. Журналісти ТСН, які побували на місці згарища, кажуть, що вогнем знищено не лише ліси, а й 12 віддалених сіл, цвинтарі. Уже згоріли території колишніх сіл Лелів, Копачі, Поліське, Грезля, Рудня-Грезлянська, Ковшилівка, Варовичі, Буда-Варовичі, Мартиновичі, Смарагдовий, Волхов, Чистогалівка. Згоріла територія військового міста Чорнобиль-2, від пожежі постраждало місто Чорнобиль.

Постраждали тварини

Чорним полотном укрито тисячі гектарів заповідної зони. Від пожежі загинули та постраждали сотні трварин. Солому й молоду траву, якою харчувалися тварини, змінили попіл та обвуглена земля. Шкоду, нанесену тваринному світу, підрахувати поки не вдалося. Через пожежу чимало тварин також втратили свої домівки. 

Як усе почалося і де горить

Перші повідомлення про вогонь у Чорнобильській зоні надійшли 4 квітня, основні причини займання вбачають у підпалах. Тоді загорілися ліси та трава на території трьох лісництв. Після того ДСНС щодня інформували про ліквідацію пожежі, у якій було залучено авіацію.

Станом на 13 квітня ДСНС повідомляє про гасіння пожеж на території вже чотирьох лісництв – Корогодського, Денисовецького, Дитятського та Паришівського. Пожежу на території Котовського лісництва вже ліквідовано, однак у Зоні відчуження знову почалися верхові пожежі в лісах, вогонь перекинувся на інший берег Прип'яті та охопив так званий Рудий ліс. І тепер стихію і від сховища радіаційних відходів “Підлісний”, що поряд із ЧАЕС, відділяє кілька кілометрів.

Збитки

Збитки від масштабної пожежі, що більше тижня триває в Чорнобильській зоні, сягають десятки мільйонів гривень, проте точна площа вигорання ще невідома. Про це заявила під час брифінгу виконувачка обов`язків голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Катерина Павлова.

Покарання винних

За фактом пожежі у Зоні відчуження 6 квітня поліція відкрила кримінальне провадження. Наразі триває слідство. Зловмисникам загрожує штраф від 50 до 120 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи терміном до двох років, або обмеження волі – до трьох років. зазначається, що поліція вже затримала деяких громадян, які можуть бути причетні до підпалів.

Те, що відбувається на місці інциденту на відео знімають сталкери або туроператори, які збирають допомогу для пожежних, везуть її до зони і попереджають, що вогонь не знає кордонів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *