Платні автобуси, на яких українці перетинали кордон, скасували: хто незаконно збагатився на людях

У Львівській області правоохоронці з'ясовують, хто збагатився на українських заробітчанах. Ідеться про так звані “евакуаційні рейси”. Коли за кілька сотень метрів проїзду через кордон із людей дерли до 300 гривень. Лише тепер чиновники помітили проблему і скасували ці рейси, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Про те, що евакуаційні автобуси, які на прохання місцевої влади надали приватні фірми, платні ТСН розповідала напередодні. Пішки через пункт пропуску “Краківець” люди йти не могли, бо на цьому КПП пішого переходу немає. Їм довелося платити приватним перевізникам від 60 до 300 сотень гривень. Нині пасажиропотік на пункті пропуску “Краківець” знизився. За добу пропускають півтисячі українців.

Після скандалу, який розгорівся через платні евакуаційні рейси, від учорашнього вечора їх прибрали з кордону. Два великі автобуси просто поїхали геть. Зараз курсують лише автобуси ДСНС, проїзд у них безкоштовний. “Люди знаю що безкоштовний пропуск. Нам виводять людей, ми чекаємо і забираємо”, – розповів водій автобуса ДСНС Андрій Телятинський.

До евакуаційних автобусів, які почали тут курсувати відколи уряд закрив частину кордонів, жодного стосунку не мають, кажуть прикордонники. Приватних перевізників направила Львівська обласна адміністрація.

“Якщо існують якісь схеми, то це треба питати в тих підприємців які надавали такі послуги. Ці договірні стосунки здійснюються органами місцевого самоврядування”, – каже заступник керівника Західного регіонального управління Держприкордонслужби Олексій Гавель.

В обласній адміністрації теж відхрещуються од платних автобусів. Доручили цей клопіт поліції. “Коли була соціальна напруга, то тоді звичайно всі включалися. Це було об'єктивно день-два часу. Сподіваємося на відповідну правову кваліфікацію правоохоронних органів” – наголосив заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень.

Поліція заявила про притягнення до відповідальності одного водія. Тепер шукають інших. “Один транспортний засіб встановлено і притягнено до адмінвідповідальності. Є ще інші номерні знаки”, – розповів заступник керівника Нацполіції Львівщини Дмитро Міхалець.

Які саме перевізники брали участь в евакуаційних рейсах, в обласній адміністрації не уточнюють. Обурюються, що не весь бізнес виявився соціально відповідальним. Керівників АТП, які вирішили заробити в скрутний час на українських заробітчанах обіцяють розшукати і покарати. Гроші пасажирам не повернуть, бо перевізники навіть квитків не давали.

Кореспондентка ТСН Наталка Волосацька.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *