Під час масових обшуків на Волині викрили злочинну групу, яка переправляла через Польщу до ОАЕ бурштин

Правоохоронці викрили на Волині діяльність злочинної групи щонайменше із 10 осіб, які організували незаконні переробку та експорт бурштину до Об’єднаних Арабських Еміратів.

У п’ятницю, 23 липня, було одночасно проведено 16 обшуків – у трьох підпільних цехах із обробки бурштину в Ковелі та Луцьку, транспортних засобах та вдома у причетних до схеми осіб – із Волинської та Рівненської областей. Про це повідомляє Сектор комунікації поліції Волинської області.

Під час обшуків було вилучено 300 кг дорогоцінного каміння та обладнання майже на 1 млн грн.

“У приміщеннях виявлено та вилучено близько 300 кг обробленого та необробленого бурштину різної фракції, готові вироби з каміння, станки для ручної обробки та перероблення, додаткове обладнання, окрім цього, пістолет та грошові кошти. Орієнтовна вартість вилученого обладнання та дорогоцінного каміння сягає близько мільйона гривень”, – зазначили в поліції.

Незаконну схему організував 34-річний мешканець Ковеля. Бурштин видобували на території Волинської, Рівненської та Житомирської областей.

“Він (житель Ковеля – ред.) забезпечував фінансування злочинної діяльності, проводив збір та виплату грошових коштів, а також визначав розмір винагороди кожному учаснику групи. Окрім організатора, до незаконної діяльності причетні ще дев’ятеро осіб. Всі вони мешканці Волинської та Рівненської областей. Зловмисники купували каміння та здійснювали його переробку в обладнаних цехах. Готові вироби, поза митним контролем, переправляли до Республіки Польща, звідти “товар” потрапляв до Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ), де його й збували. Грошові кошти, отримані незаконним шляхом, фігуранти самостійно перевозили до України”, – розповіли в поліції.

Правоохоронці розпочали кримінальне провадження. Усім учасникам злочинної групи оголосять про підозру за ч. 2 ст. 240-1 (Незаконне видобування, збут, придбання, передавання, пересилання, перевезення, переробка бурштину) Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії. Також вирішується питання щодо накладення арешту на вилучене майно та проведення необхідних експертиз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *