"Перевіряють всю державну власність": економіст пояснив заяву Зеленського про аудит України

Усі держструктури і держкомпанії, які працюють в Україні неефективно або не на користь бюджету, перевіряються під час аудиту держави, результати якого повинні бути упродовж двох тижнів.

Про це розповів радник президента України з економічних питань Олег Устенко під час ефіру телеканалу “Україна 24”.

Він сказав, що перевірці підлягають, зокрема, природні надра, які неефективно або взагалі не використовуються, а також великі державні монополії.

“Аудит проводиться одразу у декількох напрямках. Йдеться про аудит всієї державної власності, наскільки ефективно вона управляється. Йдеться про наші надра, частина надр начебто і є, але в той же час вона не використовується або використовується не в інтересах українських платників податків. Повинен також пройти аудит великих монополій, наприклад, “Нафтогазу”, “Укрзалізниці”, які начебто працюють в інтересах країни, але разом з тим ми не знаємо деталей роботи кожної окремо взятої компанії”, – уточнив Устенко.

Стосовно економічної стратегії, на його думку, вона остаточна буде оформлена до кінця 2020 року.

“Що стосується економічної стратегії, то її не існує до 2030 року, тут більше йдеться не стільки про стратегію, скільки про візії. Має бути комплексна стратегія, і вона важлива не тільки для того, щоб ми всередині країни чітко розуміли, куди рухаємося, але також це й сигнал для бізнесу, щоб він розумів, які напрямки економіки держава бачить більш перспективними. Від цього буде залежати їхня інвестиційна стратегія”, – додав економіст.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський під час виступу у Верховній Раді 20 жовтня анонсував оголошення результатів аудиту держави. Також Кабмін має презентувати повноцінну стратегію економічного розвитку України до 2030 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *