"Немає інфекціоністів, немає бригад терапії": у Харкові залізнична лікарня виявилася не готовою до прийому пацієнтів з COVID-19

Харківська клінічна лікарня на залізничному транспорті №1 потрапила до переліку опорних з COVID-19, але була не готова до цього. У лікувальному закладі не вистачає обладнання та медичного персоналу.

Про це “Суспільному”  повідомив генеральний директор лікарні Віктор Лещенко.

“Ми до COVID не були готові, і ми не готувалися до COVID. Для нас це – несподіванка, що нас перевели на лікування хворих на COVID. У нас на сьогоднішній день немає інфекціоністів, немає бригад терапії, шукаємо людей, які будуть працювати терапевтом. Є реаніматологи, з якими працюємо. Вони всі готові працювати, але технічно ми поки не забезпечені за умовами на сьогодні вже приймати пацієнтів”, — сказав Лещенко.

За словами очільника закладу, реанімація розрахована на 11 людей. У лікарні є 5 нових апаратів ШВЛ,  та 5 апаратів “Фаза-21”. Кисневих магістралей у закладі немає.

“Проблеми великі з киснем. У нас лікарня такого профілю, що наші потреби у кисні —близько 20 постів, а зараз необхідно 80. І як це робити при нинішній завантаженості і нашого кисневого заводу, і відсутності спеціалістів, які зараз зайняті, я не знаю, як воно буде вирішуватися”, — розповів заступник директора лікарні Олексій Василевський.

Прийом коронавірусних хворих лікарня має розпочати вже з 26 жовтня. Поки заклад до цього ще не готовий, бо необхідно зробити тамбури  між зонами, там де будуть COVID-хворі та де перебуватимуть лікарі та обслуговуючий персонал.

Нагадаємо, що у Харківській області лютує коронавірус: за добу зафіксовано антирекорд – понад 700 нових випадків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *