На Запоріжжі люди попри карантин протестували через закриття ринків

У Мелітополі Запорізької області близько сотні людей влаштували протест біля будівлі міськради через закриття ринків.

Про це повідомляє РІА Мелітополь.

Ринковики стверджували, що їм нема чим годувати сім’ї. До учасників акції вийшли заступники мера. Вони заявили, що закриття ринків – рішення не місцевої влади, і в Мелітополі вони закрилися останніми в області.

“Ми виростили товар і що нам робити? Ми нічого не порушували. Ми просто підтримуємо всіх підприємців, бо у нас немає робіт”, – передає місцеве видання слова протестувальників.

Повідомляється, що до протестувальників також під’їжджала машина з мегафоном і роз’ясненнями, що під час карантину заборонені масові заходи. Поліцейські просили людей розійтися і попереджали про штраф у щонайменше 17 тисяч гривень.

Зрештою частина учасників акції погодилася на пропозицію представників влади і, підписавши, петицію, передали її першому заступнику мера. Кілька людей затримали.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в’їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *