На лівому березі Прип'яті жодних загорянь немає – Держагентство з управління зоною відчуження

У Державному агентстві України з управління зоною відчуження стверджують, що “на лівому березі Прип’яті жодних загорянь немає”. Раніше в суботу, 12 квітня повідомлялося, що в в Чорнобильській зоні вогонь ніби вже перекинувся на інший берег річки.

“Станом на 20:00 12 квітня тривають заходи з ліквідації пожеж, а саме: поблизу с.Чистогалівка та с.Лелів на території Корогодського лісництва спостерігається тління лісової підстилки окремими осередками. На території Денисовецького лісництва в заплаві р.Грезля спостерігається тління трав’яного настилу і чагарників окремими вогнищами. На території Котовського лісництва спостерігається тління трав’яного настилу між смт Поліське, с.Тараси та с.Володимирівка”, – повідомили в агентстві.

Там уточнили, що “основні осередки пожеж розташовані в районі с. Варовичі та с.Чистогалівка, де спостерігається горіння трав’яного настилу, очерету та лісової підстилки окремими осередками”.Уранці 12 квітня в ДСНС повідомили, що в Чорнобильській зоні пожежею охоплені території трьох лісництв – Корогодського, Котовського та Денисовецького.

“Спостерігається горіння трав’яного настилу та лісової підстилки окремими осередками. До гасіння пожеж залучено 362 особи та 85 одиниць техніки, з них від ДСНС 303 особи особового складу та 60 одиниць техніки (зокрема, три літаки АН-32П та три гелікоптери ДСНС, якими 12 квітня здійснено 58 скидів – 146 тонн води)”.

У ДСНС запевнили, що радіаційний фон по Києву та Київській області перебуває в межах норми та не перевищує природних фонових значень: Київ – 0,013 мР/год, Київська область – в межах 0,011 мР/год при допустимому фоні 0,05 мР/год.

У зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення рівні потужності еквівалентної дози гамма випромінювання не змінилися: Чорнобиль – 0,020 мР/год, на КДП “Дитятки” 0,01 мР/год при контрольно допустимому рівні до 0,055 мР/год.

Великий вогонь у зоні відчуження вирує вже понад тиждень, від 4 квітня.

Зазначимо, що причиною пожежі вважають підпал. Правоохоронці навіть мають двох підозрюваних.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *