На Буковині рекордна кількість нових заражених коронавірусом: людей попередили про можливість подовження карантину до літа

У Чернівецькій області 24 квітня підтвердили ще 109 випадків зараження новим коронавірусом COVID-19. Загальна кількість інфікованих буковинців від початку спалаху коронавірусу сягнула 1308 людей.

Про це сказав очільник Чернівецької ОДА Сергій Осачук під час вечірнього відеозвернення.

За словами Осачука, обласний лабораторний центр за добу провів понад 200 досліджень аналіз, за результатом яких коронавірус підтвердився у половини пацієнтів.

“І якщо я вчора мав таку радість повідомити про вдвічі менший, сподіваючись, що це стабілізується, і вже будуть хоча би якісь натяки на те, що кількість нових виявлених випадків інфікування може спадати, але очевидно, що ще не час”, – сказав Сергій Осачук.

У тих людей, в яких підтвердили нині коронавірус, найочевидніше інфікування відбулося два-три тижні тому. Посадовець уточнив, що це тиждень перед Вербною неділею. 

“Ви знаєте, що інкубаційний період цієї хвороби може бути до двох-трьох тижнів, тому потрібно бути готовими до того, що якщо ми не дотримуємося карантинних обмежень, якщо ми виходимо в люди і спілкуємося з іншими, то всі ці обмеження можуть бути подовженні на тривалий час, до травня місяця і навіть до літа”, – заявив глава Чернівецької ОДА.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *