Можлива стабілізація ситуації: Ляшко подякував українцям за дотримання карантину

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповів, що є надія на те, що в Україні стабілізується кількість хворих на коронавірусну інфекцію, бо українці в цілому дотримуються карантину. Про це він розповів в ефірі “Сніданку з 1+1”.

За даними національної поліції, цими вихідними на кладовища прийшли 13 тисяч осіб, у попередні роки в цей час туди приходили до 5 мільйонів.

“Тобто люди прислуховуються і не йдуть і за це велика їм подяка. Таким чином ми все таки дотримуємося карантинних умов і це дає оптимістичну надію, що у нас можлива стабілізація процесу, це плато на якому ми зараз знаходимося по кількості випадків так і буде продовжуватись, і це дозволить нам спокійніше готуватись до виходу з карантину і не навантажує нашу систему охорони здоров’я”, – повідомив він.

Також він розповів про етапи виходу з карантину.

“Ми прописали етапи, наразі у нас 5 етапів виходу з карантину, але все це буде залежати від епідеміологічної ситуації. Ми зараз розписали, якщо впродовж останніх 10 днів немає коливання в межах 5% і тестують на коронавірус у необхідній кількості, то ми перейдемо на наступний етап. Але якщо буде стрімке зниження захворюваності, то тоді будемо ухвалювати рішення до якого етапу ми переходимо, можливо будемо перескакувати через два чи три етапи. Все залежить від кількості випадків, які будуть реєструватись”, – пояснив він.

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів України оприлюднив план виходу з карантину, який складається з п’яти етапів. Стартова точка реалізації цього плану може настати 11 травня за умови сприятливої епідемічної ситуації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *