Медпрепарати для українців на цей рік за держкошти досі не закупили: коли розпочнеться процес

Медпрепарати для українських пацієнтів за кошти держбюджету на 2020 рік досі не закупили, а станеться це у кращому випадку від 1 червня.

Про це під час онлайн-конференції повідомив генеральний директор ДП “Медичні закупівлі України” Арсен Жумаділов, передає УНІАН.

“Станом на сьогодні закупівлі за кошти держбюджету 2020 року централізованими програмами МОЗ, які не стосуються коронавірусу, – а це 38 напрямів, за якими щорічно держава забезпечує пацієнтів, – ще не почалися. Тому восени цього року українські пацієнти відчують суттєвий дефіцит препаратів, навіть по тих напрямах, які були повністю профінансовані”, – сказав він.

Зокрема, це такі напрями, як дитяча онкологія, препарати антиретровірусної терапії для боротьби з ВІЛ, ліки для розладів дихальних шляхів у новонароджених тощо.

У “Медзакупівлях України” заплановано 500 закупівельних процедур, за якими ліки можуть надійти в Україну в грудні поточного року або в січні-квітні наступного року.

Для прискорення поставок держпідприємство закликає МОЗ вжити низку заходів, зокрема, визначити підстави для дозволу імпорту ліків із коротким строком придатності – менше 70% від задекларованого строку.

Крім того, підприємство закликає продовжити строки передоплати до більш ніж трьох місяців, що дозволить ввозити медпрепарати протягом більшого часу після оплати.

За словами Жумаділова, також необхідно підписати наказ МОЗ, який визнає ДП “Медзакупівлі України” уповноваженою особою для здійснення закупівель, а також наказ про взаємодію між міністерством і підприємством, який усуває розбіжності у баченні того, яким чином повинні проходити закупівлі препаратів.

Жумаділов також додав, що закупівлі медпрепаратів для лікування орфанних захворювань, які в Україні проводять міжнародні організації, також ще не почалися.

Нагадаємо, пацієнти із рідкісними хворобами нарікають, що Міністерство охорони здоров'я порушує їхні права. Через карантинні обмеження неможливо отримати життєво важливі ліки. Або вони закінчуються. А закупівлі нових ще не розпочалися. Під стінами МОЗ через це влаштували акцію протесту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *