Кулеба розповів, як МЗС вирішує питання виїзду українських заробітчан за кордон

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів, що МЗС опрацьовує запити від інших країн, які хочуть залучити українських заробітчан до себе на роботу.

Про це він розповів в інтерв’ю “Лівий берег”.

“Настала нова реальність, коли раптом всі усвідомили – і ми, і наші партнери, що трудова міграція стала логістичною проблемою в період пандемії. Саме тому віцепрем'єру Пристайку це питання було доручено. Яка роль МЗС зараз в цьому питанні? Ми збираємо запити від держав, які потребують сезонних працівниках з України, і пересилаємо все це в офіс віцепрем'єра, який вступає в діалог з цими країнами і обговорює умови трансферу”, – зазначив Кулеба.

За його словами, точних цифр кількості заробітчан за кордоном ніхто не знає, адже більшість працює нелегально. Водночас він наголосив, що в Україні не існує жодної заборони на виїзд українців за кордон, а є лише логістична проблема через карантин.

“Ми також повинні розуміти: як тільки карантинні обмеження будуть зняті, ця проблема, яка так несподівано увірвалася в сферу політики, точно так же з неї природно і зникне”, – наголосив він.

Нагадаємо, 28 квітня Міністерство закордонних справ України заявило, що вважає нелогічним вивезення українських робітників на заробітки до держав-партнерів у контексті ситуації з пандемією коронавірусу в світі. 29 квітня в аеропорту “Бориспіль” заблокували виліт чартера з заробітчанами, які прямували до Лондона. 116 пасажирів багато годин чекали дозволу полетіти до Британії. І тільки майже за добу виліт дозволили. У соцмережах дії уряду назвали “поверненням на кріпацтва”.

Пізніше віцепрем’єр Пристайко заявив, що йому доручили вести перемовини з країнами, які хочуть залучити українців до сезонних робіт. Детальніше про те, чому Україна спочатку заборонила вивозити заробітчан, а потім різко передумала, – читайте у матеріалі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *