Кропивничанин вдома пошив маски і намагався відправити їх за кордон, але СБУ назвали це контрабандою

СБУ відзвітували, що затримали велику партію захисних масок, які житель Кропивницького збирався вивезти за кордон, але як виявилось він пошив їх вдома сам з вагітною дружиною, йдеться в ТСН.16.45.

Велика партія протиепідемічних засобів, протиправне вивезення за кордон і приховування товару – так одразу і у соцмережах, і на своєму офіційному сайті Служба безпеки України відзвітувала про гучну операцію. Затримання трьох тисяч захисних масок, які виготовник збирався вислати  клієнтам. «Задокументували 3 спроби відправки фігурантом протиепідемічних виробів за кордон. Під час огляду чергової посилки виявили 3 тисячі медичних масок, які він планував продати за 3 тисячі доларів», – йдеться у звіті правоохоронців.

Але сам порушник закону каже, що «контрабандний товар» з вагітною дружиною строчили вдома, на машинці.

Артем – підприємець розповідає, мав ятку на ринку, але через карантин втратив роботу. Разом із  дружиною та трьома дітьми живе на зйомній квартирі. Щоб звести кінці із кінцями, родина взяла кредит, закупила матеріали, і почала шити маски вдома.  «Нашили масок і я 6 квітня їх відправив на «Укрпошті» у нас в Кропивницькому. Відправив в той день 240 пакетів. В кожній посилці було від однієї до 15-20 масок. Вони полетіли, ми думали все добре», – розповідає Артем.

Однак згодом подружжя дізналося, що посилки вилучені спецслужбою, а вони самі – контрабандисти. Бо ж шиті вдома маски, за версією СБУ, підпадають під визначення протиепідемічного засобу, забороненого до експорту.

Де нині маски чоловік телефоном  намагаєтсья дізнатися у слідчого служби безпеки. «Перевірялися, з якої тканини зроблені. Це медичні, не хірургічні маски, але заборона з 15 квітня діє на всі засоби захисту», – кажуть у пресслужбі СБУ.

Юристи не згодні. Кажуть, протиепідемічним засобом, які підпадають під заборону вивезення, можна вважати лише маски, зроблені з дотриманням певних стандартів та умов. І аж ніяк не ті, що шили Артем з дружиною. «Говорити, що пошита самостійно вдома людиною маска – є саме протиепідемічним засобом захисту, не можливо і говорити про те, що людина зараз щось порушила теж неможливо», – доводить експерт з юридичних питань Генадій Нікішов.

Втім СБУ вже повідомила, усі пошиті маски конфіскують, а подружжю загрожує штраф. Його розмір не уточнюють. Сам підприємець збирається до суду, бо каже – через спецоперацію служби безпеки зазнав збитків у 70 тисяч гривень.

Кореспондент Олена Шворак

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *