КПВВ "Станиця Луганська" зачинився до кінця жовтня, але люди продовжують туди прибувати

Від 15 і аж до 31 жовтня через пункт пропуску “Станиця Луганська” не пускатимуть людей на той бік внаслідок зростання хворих на COVID-19 на окупованій частині. Утім, попри те, що за два дні прикордонники всіх повідомляли, сьогодні на зачинений КПВВ все одно приїхали люди.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30. 

Нині на КПВВ “Станиця Луганська” лише прикордонники і спостерігачі ОБСЄ. Автобусна зупинка порожня. Хоч КПВВ працює за осіннім графіком від 9:00 до 17:00, пропускні операції припинені. “Окупаційна влада не спроможна впоратися з поширенням коронавірусу, і в нас є інформація, що там нестача медичного персоналу”, – каже речниця Луганьского прикордонного загону Неля Доценко. 

На тому боці, і дійсно, не все добре – полиці в аптеках за річкою зовсім порожні. Але окупанти приховують інформацію від людей. 

“Медпрепаратів немає, жодних противірусни в аптеках немає. Хоспіс розформували, приготували для коронавірусних”, – розповідає жителька тимчасово окупованого Стаханова Наталія Бойко. 

Усі, хто перетинає лінію розмежування, подорожуючи з окупованих районів, мусять зареєструватися у додатку “Дія” і піти на двотижневий карантин або ж здати тест прямо на КПВВ. Тут працює кілька приватних лабораторій.

В день на КПВВ приходять близько 80-100 людей за ПЛР-тестами, аби не сидіти на самоізоляції. В середньому наступного дня 3-4 людей отримують позитивний результат тесту. 

Біля автобусної зупинки навпроти прикордонного посту юрбляться люди з валізами. Наталія Бойко вертається до окупованого Стаханова з Івано-Франківська, куди їздила до родичів. Про закриття пункту перепуску дізналась напередодні, вже на вокзалі.

Біля зачиненого шлагбауму щогодини прибуває людей. Усі вони хотіли пройти через пункт перепуску – сьогодні, 15 жовтня. 

За словами волонтерки Тетяни Цикози, в основному перетнути кордон намагаються пенсіонери, які в останній момент “вирішили перейти за картками і пенсіями”. “Також є ті, які через свою халатність, думали, що це жарти. Нині вже понад 25 людей записано, ще в дорозі 16 старців”, – каже вона. 

Усіх, хто застряг на КПВВ, переписують волонтери. Списки передадуть військовим – останнє слово за ними. Поки ж, добровільні помічники думають, куди розселяти людей. Місцеві спритні ділки вже пропонують житло.

Євдокія Іванівна, як і десяток інших, приїхала на пункт перепуску коли він вже офіційно закрився. Каже, їхала з Києва і квитки не поміняла бо вже не було, а що робити тепер, жінка не знає: “Пенсія у мене маленька. Ось копійкі залишаться якісь. Будемо тут (на пункті пропуску – ред.), а що робити, не знаю – стоїмо думаємо”. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *