Коронавірус на Южно-Українській АЕС: самоізольовані майже 100 контактних осіб

Спалах коронавірусу зафіксували на Южно-Українській АЕС – COVID-19 там виявили у 12 працівників. Тепер  на станції посилюють карантинні заходи, йдеться у ТСН.16:45.

Ситуація на Южно-Ураїнській АЕС досить серйозна. Окрім 12 підтверджених випадків ще один з підозрою на коронавірус. Половину інфікованих у тяжкому стані, з пневмоніями, забрали у лікарні. Там вони провели тиждень і вже почуваються значно краще.

“Їхній стан – одного з них середньої важкості. Троє в стані задовільному, скоро ми будем їх виписувати”, – каже директор Южноукраїнської міської багатопрофільної лікарні Віра Шикерська.

Ще один співробітник АЕС досі у тяжкому стані в обласній інфекційний лікарні. Решта – лікуються вдома. Їхні родини, друзів та знайомих, з якими контактували, перевіряють на COVID-19.

“Ми обстежуємо не лише контактних, а і контактних потенційних контактних, трохи більший ланцюжок робимо, виводимо їх на самоізоляцію. Встановлено 95 контактних осіб”, – прокоментував заступник генерального директора з кадрів Южно-Української АЕС В’ячеслав Губа.

Аби спалах недуги не паралізував роботу атомної станції, тут посилили карантинні заходи. На атомній станції дезінфікують все – від приміщень до обладнання. Аби працівники зранку перед прохідною тримали дистанцію, тут зробили спеціальну розмітку.

Сім сотень працівників перевели на дистанційну роботу. Аби захистити від вірусу персонал так званого “критичного підрозділу” – так називають відділ атомних реакторів – ще на початку карантину їх повністю ізолювали.

“Вони проживають на території нашого санаторію, вони працюють змінами по тижнях, окремо в них іде харчування, окремо їх спецрейсами доставляємо через окрему прохідну”, – каже В’ячеслав Губа.

На в’їзді до Южноукраїнська стоять блокпости. Безперешкодно проїжджати можуть лише працівники АЕС. Всіх інших зупиняють, міряють температуру.

Незважаючи на блокпости, потік транспорту великий. Автомобілісти виправдовуються: виїжджають за крайньої потреби. Тим часом у 40-тисячному Южноукраїнську зачинені усі крамниці та кав’ярні. Працюють лиш  аптеки, продовольчі магазини, а віднедавна і ринки.

На сьогодні у  місті Южноукраїнськ  зафіксовано 24 інфікованих. Попри це на вулицях повно людей, подекуди без масок. За словами медиків, така безпечність сприяє розповсюдженню коронавірусу.

Кореспондентка ТСН Лілія Родіна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *