Коронавірус може викликати раптову смерть – доктор медичних наук

Дуже серйозним ускладненням коронавірусу є раптова смерть – зокрема, раптова серцева смерть. 

Про це в ефірі ТСН.19:30 розповів доктор медичних наук, заступник директора Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова Костянтин Руденко. 

Лікар каже, що COVID-19 також може призводити і до тромбозу, і до кровотеч.

“Вірус вражає системно ендотелій судин – це внутрішня стінка судин. А тому може призводити не тільки до утворення тромбозів, а й до розвитку системної імунної відповіді – кровотечі. Системні утворення тромбів можуть призводити до як до розвитку гострого інфаркту міокарда у навіть молодих людей, так і до тромбоемболії легеневої артерії. Тоді тромби утворюються у глибоких венах ніг і з кровотоком через серце потрапляють до легень. Це призводить до фатальних наслідків”, – каже медик.

Крім того, коронавірус може вражати і міокард. Це призводить до патологічних змін, зниження скоротливої функції серцевого м'яза, що викликає  до серцевої недостатності. 

Коментуючи смерть хворого на коронавірус 18-річного хлопця у Житомирській області, яка настала через кровотечу на тлі тромбозу, лікар сказав: “Цей випадок, на жаль, не є поодиноким. Італійські колеги підтверджують, що від 50% до 70% хворих, які помирають від COVID-19, мають такі тромбогенні ускладнення”.

Медик зауважив, що у переважній більшості від коронавірусу помирають хворі, які перебувають у зоні ризику: люди із серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом або онкологічними захворюваннями.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *