Коронавірус атакує Харківську область: у регіоні катастрофічно не вистачає лікарів і ліжок для хворих

У Харківській області за останню добу діагноз COVID-19 підтверджено в 441 жителя. 313 з них – мешканці міста Харкова.

Як повідомляють у Харківській ОДА, також діагноз підтвердився у жителів районів області: по 25 – Балаклійського та Лозівського, 20 – Зміївського, 18 – Ізюмського, 12- Первомайського, 11 – Харківського, по 5 – Красноградського та Чугуївського, 3 – Нововодолазького, по 1 – Дергачівського, Вовчанського, Куп’янського та міста Люботина.

Усього по області зареєстровано 25 627 лабораторно підтверджених випадків СOVID-19, з них 5506 хворих одужало, 426 – померло.

Голова ХОДА Олексій Кучер нагадав населенню про необхідність дотримуватись карантинних обмежень – носити маски, зберігати соціальну дистанцію, а також уникати скупчень людей.

Повідомляється, що зараз вирішується питання не лише збільшення ліжкового фонду області для хворих на COVID-19, а й збільшення кількості самих лікарень, які працюють з пацієнтами з ковідною інфекцією.

“Це дві залізничні лікарні та офтальмологічний корпус обласної лікарні. Якщо ми запустимо дві залізничні лікарні, то це від 600 до 800 ліжок, в обласній лікарні дуже скоро з’явиться 60 ліжок, усього там ми повинні розгорнути до 200 ліжок”, – зазначив голова Харківської ОДА Олексій Кучер.

У ОДА повідомили, що основною проблемою наразі залишається відсутність медичного персоналу, вирішенням якої може стати залучення лікарів-інтернів до роботи з ковід-хворими. 

“Перше питання, яке ми обговорювали, – залучення лікарів-інтернів. На правильній нормативно-врегульованій основі. Це питання у найближчі два дні буде вирішено, – повідомив Олексій Кучер. – Медичні працівники повідомили, що близько 70 інтернів можуть найближчим часом прийти, щоб допомагати лікарям. Далі питання буде вирішуватися, змінюючи плани навчання”.

Очільник області зазначив, що найближчим часом коштом обласного бюджету для медичних закладів, які приймають пацієнтів, хворих на COVID-19, буде закуплено 300 концентраторів кисню та близько 20 ШВЛ-апаратів.

Самі ж медики, які працюють з коронавірусними пацієнтами, розповідають, що працюють на “останніх крупицях ентузіазму” – рук не вистачає, пацієнтів немає де розміщувати. 

“Катастрофа з перевантаженістю і без того убитої нашої медичної системи. Відсутність ліжкового фонду. Коли важкого пацієнта з сатурацією близько 60 років (а це важкий пацієнт, який потребує кисню) не можуть, фізично не можуть покласти в жодну з опорних лікарень, бо не вистачає ліжок! Один лікар і 2 медсестри на 20 хворих, важких хворих, за якими потрібен цілодобовий моніторинг. Хто це може витримати? Ми працюємо на останніх крупицях ентузіазму і сил. Але скоро вони можуть вичерпатися. І це буде початком кінця”, – написала у соцмережі харківська лікарка Юлія Бердикова.

У міській раді заявили, що у Харківських лікарнях збільшать кількість ліжок для коронавірусних хворих.

Як повідомила заступник міського голови Світлана Горбунова-Рубан, у міських лікарнях №13, 17 і 25 до 254-х ліжок підводиться киснева траса, що значно збільшить ефективність лікування. При цьому є можливість у лікарнях №3, 28 і 31 розгорнути по 120 ліжок, але на забезпечення їх киснем знадобиться 10 млн грн. Також 3 млн грн були спрямовані на закупівлю медикаментів, але щоб закрити це питання до кінця року, необхідно ще 5 млн.

 Нагадаємо, що у Центрі легеневого здоров'я у Львові скалась загрозлива ситуація. Там не залишилось вільних місць, а кількість важких пацієнтів різко збільшилась.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *