Коли та як потрібно відзначати та хто винен у війні: як українці ставляться до Дня перемоги

Більшість українців вважають, що в Україні на офіційному рівні мають відзначатися дві пам’ятні дати – 8 Травня та 9 Травня, а також переконані, що СРСР та Німеччина відповідальні за початок світової війни.

Про це йдеться у даних опитування Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 17 по 22 квітня 2020 року.

Трохи більше 39% українців впевнені, що Україна має відзначати 8 Травня як День пам’яті та примирення та 9 Травня як День перемоги над нацизмом. Водночас 32% вважають, що варто святкувати лише День перемоги. 14,3% відповіли навпаки – потрібен лише День пам’яті та примирення.

Більша частина (52,5%) вважають, що День перемоги – це передусім перемога радянського народу у Великій Вітчизняній війні. Водночас 32,2% опитаних думають, що це перемога усієї антигітлерівської коаліції у Другій світовій. Лише для 6% це свято – просто додатковий вихідний і привід провести час із друзями або родичами.

Понад 55% переконані, що СРСР та Німеччина обидві відповідальні за початок Другої світової війни. Незгодних із цим твердженням усього 23%.

60% українців не підтримують участь українських політиків у будь-якому святкуванні 9 Травня у Москві, тоді як 20% за такі поїздки.

Майже 45% опитаних також зазначали, що підтримують рішення про визнання воїнів УПА борцями за незалежність України, лише 22% відповіли, що негативно ставляться до такої ідеї.

Дослідження проводилося методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів. Опитано 2000 осіб, вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *