Катастрофа літака МАУ: до Ірану вирушає українська делегація

Хто саме збив український літак? Саме з цим конкретним запитанням до Ірану вирушає українська делегація на чолі із заступником міністра закордонних справ.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Українські фахівці дуже сумніваються, що боїнг авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України” знищили двома ракетами випадково. Україна хоче дізнатись – як усе було насправді і саме від цього залежатиме сума виплат – як родинам загиблих, так і самій авіакомпанії – за знищений борт, а також за репутаційні втрати.

Заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін каже, перемови з іранською стороною тривають важко.

“Ми хочемо знати правду, якою б жахливою вона не була. Ми не відступимось від об'єктивного неупередженого кримінального розслідування, ми зацікавлені в якнайшвидшому технічному розслідувані авіакатастрофи. Ми так само будемо говорити про систему безпеки авіаперельотів в Ірані. Жодним чином Іранська сторона не зможе уникнути компенсації збитків ані перед авіакомпанією, ані перед родичами загиблих”, – зазначив він. 

Нагадаємо, що літак Boeing 737-800 авіакомпанії МАУ, який прямував з Тегерана до Києва, розбився вранці 8 січня невдовзі після вильоту з іранської столиці. Жертвами катастрофи стали 176 осіб – усі, хто перебував на борту. Тегеран офіційно визнав, що Boeing був збитий іранськими військовими “ненавмисно”. Згодом іранська влада повідомила, що причиною авіакатастрофи стала людська помилка під час налаштування радарної системи в підрозділі протиповітряної оборони.

У Франції 20 липня  2020 року почали розшифровувати “чорні скриньки”. Аналіз відбувався у три етапи: перший – відкрити самописці, не пошкодивши карти пам’яті, другий – зробити копії збереженої на самописцях інформації до прослуховування записів і перегляду параметрів польоту, та третій – прослухати записи самописців у присутності юридичних фахівців. 

23 липня у Франції завершили попередній аналіз обох бортових самописців збитого під Тегераном у січні 2020 року літака МАУ. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *