Карантинний ринок праці: які професії стали найбільш затребуваними та скільки можна заробити

В Україні під час карантину немає браку вакансій для робітничих спеціальностей. Про це розповіла у ТСН.Тиждень екс-очільниця Центру зайнятості Ольга Макогон.

“Ринок праці в Україні змінився під час карантину, оскільки скоротилась кількість вакансій, зменшиться рівень пропонованої заробітної плати та збільшиться конкуренція між кандидатами за робочі місця. Все одно, залишаються затребуваними представники робітничих професій, технічні спеціалісти та робітники з інструментами. Зараз достатньо вакансій у центрі зайнятості для будівельної галузі, сільськогосподарського сектору, легкої промисловості. З іншого боку карантин збільшує кількість робочих місць для роботи дистанційно – затребувані кур’єри, водії, представники творчих професій, які зможуть просувати товари онлайн. А торгівля онлайн зараз переживає розквіт”, – розповіла фахівчиня.

Шукати вакансії Ольга радить онлайн і краще безпосередньо на сайті роботодавців. Оскільки роботодавці будуть знижувати свої витрати на сторонні способи пошуку працівників. Також є сайти з вакансіями, сайт держслужби зайнятості та кадрові агенції.

“Зарплати, що пропонуються в Україні для робітничих професій – від 6 до 12 тисяч гривень. Для інших професій може досягати 25 тисяч гривень, особливо якщо люди вміють працювати з сучасними технічними засобами. Наскільки це достатньо для того, щоб залишатись працювати в Україні – питання суб’єктивне. Але роботодавцям доведеться докладати зусиль, щоб українці залишалися вдома”, – зазначила Ольга Макогон.

Нагадаємо, українські трудові мігранти масово намагаються виїхати до Європи на заробітки – їдуть навіть через Мінськ і готові платити за дорогу в один бік по кілька тисяч гривень. Влада спочатку відреагувала на такі переміщення вкрай негативно, але всередині тижня риторику змінили – і тепер обіцяють не заважати людям заробляти за кордоном, якщо вже всередині країни неможливо забезпечити роботою всіх.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *