Карантинні канікули: де дослухалися до рекомендацій Міносвіти та призупинили навчання в школах

У Міністерстві освіти і науки України пропонують встановити осінні канікули в школах від 15 до 30 жовтня. Таке рішення зумовлене зростанням захворюваності на коронавірус в країні. Утім, конкретні дати має вирішити місцева влада.

У яких регіонах прислухалися до міністерства та коли у школах таки розпочнуться канікули – у матеріали ТСН.ua

КИЇВ

Столична влада не буде рекомендувати школам розпочинати канікули від 15 жовтня. Канікули будуть введені, як і планувалося, від 21 жовтня. За словами  голови Держспоживслужби Києва Олега Рубана, якщо зараз припинити навчання у школах, то це затягне процес епідемії в країні.

СУМИ 

У місті, яке опинилося у “червоній” зоні карантину, школи перевели на дистанційне навчання ще від 12 жовтня. Натомість дитсадки у місті працюю, дотримуючись усіх обмежень. 

ХАРКІВ

Місцева влада вирішила, що не будуть достроково відправляти школярів на канікули. За словами, директорки Департаменту освіти Харківської міськради Ольги Деменко, рекомендації міністра освіти щодо того, аби школярі пішли на канікули від 15 до 30 жовтня, “поки залишаються тільки рекомендаціями”. До офіційного рішення Кабміну або Міністерства освіти, харківські школярі будуть навчатись у звичайному режимі.

“Зараз навчальні заклади працюють в штатному режимі. Жодна школа не закрита. З 4388 класів, які є в наших школах, на сьогодні дистанційно навчаються 82 класу, або менше ніж 2%”, – повідомила Деменко.

ОДЕСА 

Одесі вирішили від наступного понеділка, 19 жовтня, відправити школярів на дистанційне навчання. Воно триватиме тиждень. Потім, від 26 до 30 жовтня, учні матимуть тиждень осінніх канікул.

“Ми запропонували вчителям вичитати зараз всі теми, які вимагають пояснення в класі. Від понеділка йдемо на дистанційне навчання. Таким чином ми на два тижні забезпечимо дистанціювання дітей від тісного контакту між собою”, – каже директорка міського департаменту освіти Олена Буйневич.

ЛЬВІВ 

Очільник міста Андрій Садовий звернувся до обласної комісії ТЕБ і НС з пропозицією розпочати канікули в школах від понеділка, 19 жовтня. Дитсадки продовжать працювати. 

“Уряд рекомендує скерувати університети на дистанційне навчання. Натомість щодо шкіл є чітка рекомендація, щоб із четверга, 15 жовтня, діти йшли на канікули. Я вважаю, що це зарано. Якщо таке робити, то вже з понеділка. Тому з таким проханням я звернувся до обласної комісії ТЕБ і НС. Адже батьки не можуть за два дні спланувати, що діти мають бути вдома”, – пояснив мер Львова. 

ІВАНО-ФРАНКІВСЬК

Мер Руслан Марцінків заявив: оскільки у місті зараз немає катастрофічної ситуації із захворюваністю нн коронавірус, то школи на канікули від 15 жовтня не підуть. 

“Ми ухвалили рішення, що продовжуємо навчання від 15 жовтня. Звісно, ми будемо відстежувати ситуацію. Сьогодні наші показники захворювання свідчать про те, що ми маємо 17 класів на самоізоляції із 1900 класів у школах Івано-Франківської ОТГ”, – повідомив він.

ЧЕРНІВЦІ

У місті вирішили не відправляти учнів шкіл на канікули від 15 жовтня, як це рекомендувало МОН. За словами в.о. міського голови Василя Продана, наразі у місті немає високого зростання захворюваності на коронавірус. На самоізоляції нині перебувають 18 класів у десяти школах.

“Я порадився з керівниками управління освіти Чернівецької міської ради, з директорами найбільших шкіл, і ми вирішили, що і після 15 жовтня працюватимемо у звичному режимі, як працюємо сьогодні. А вже від наступного тижня будемо ухвалювати рішення, чи йдемо трішки раніше на канікули, чи не йдемо”, –  сказав Продан.

ЖИТОМИР 

Місцеві школи передчасно не будуть переводити на дистанційне навчання чи відправляти на канікули.

“Ми розуміємо, що є рекомендації Кабміну, щоб припинити навчання від 15 жовтня. Але ми розуміємо і те, що пік буде пізніше. Якщо зараз дітей відправимо на дистанційне навчання або, як пропонується, на канікули раніше, то вони можуть вийти з тих канікул у розпал піку. Тому нам краще протягнути якомога більше”, – заявив житомирський мер Сергій Мельничук.

ЛУЦЬК 

У Волинській обалсті школярі підуть на канікули раніше, ніж планувалося, – від 15 до 30 жовтня. За словами, голови ОДА Юрія Погуляйка, після канікул  регіональні комісії ТЕБ та НС, а також місцева влада вирішуватимуть перехід навчальних закладів на дистанційне навчання у разі необхідності.

Своєю чергою, очільниця міського управління освіти Зіновія Лещенко сказала, що луцькі школярі підуть на канікули від 21 жовтня до 1 листопада включно.

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ 

Під час засідання комісії ТЕБ та НС було ухвалено рішення щодо проведення осінніх канікул від 15 до 30 жовтня включно. До такого кроку вирішили піти зважаючи на епідеміологічну ситуацію в країні, а також на рекомендації МОН і МОЗ. Для вищих навчальних закладів є рекомендація перейти на дистанційну форму навчання із 15 жовтня до 15 листопада.

ЧЕРНІГІВ 

Канікули в школах Чернігова будуть від 15 до 27 жовтня, повідомив начальник управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура. За його словами, рішення ухвалили на нараді нараді директорів шкіл міста. 

“Ми дослухалися до рекомендацій профільного міністра. Сподіваюся, в такий спосіб пригальмуємо стрімке поширення коронавірусної інфекції серед всіх учасників навчального процесу”, – наголосив Білогура.

РІВНЕ 

В обласноум центір школярі підуть на канікули раніше – від 19 жовтня. Вони триватимуть два тижні. Попередньо, учні дповернуться до навчальних закладів 2 листопада. Таке рішення ухвалили під час засідання комісії із питань ТЕБ і НС міста Рівного.

КРОПИВНИЦЬКИЙ

У місті, яке перебуває у “зеленій” зоні карантину, вирішили перевести школи на дистанційне навчання, а потім відправити учнів на канікули. Так вирішили, щоб вчителі та діти практикували таку форму навчання.

За словам начальниці управління освіти Лариси Костенко, рекомендується, щоб 15 та 16 жовтня учні 1-2 класів пішли на канікули, а учні 3-11 класів на дистанційне навчання. Від 19 до 30 жовтня всі школярі підуть на планові канікули.

ЧЕРКАСИ 

Міський голова Анатолій Бондаренко повідомив, що Черкаси не переводитимуть навчальні заклади на дистанційне навчання. 

“У першу чергу потрібно дати допрацювати школам в нормальному режимі і потім тільки йти на канікули”, – заявив мер.

ДОНЕЦЬКА ОБЛАСТЬ

У регіоні школи підуть на осінні канікули у два етапи: від 15 та від 19 жовтня,  повідомила директорка Департаменту освіти і науки ДонОДА Тетяна Сідашева.

Від 15 до 30 жовтня осінні канікули триватимутьу містах Краматорськ, Маріуполь, Покровськ, Мирноград, Селидове, Торецьк, Волноваський, Мар`їнський, Нікольський, Олександрівський райони, Андріївська, Вугледарська, Лиманська, Олександрівська ОТГ.

Від 19 жовтня – у містах Добропілля, Дружківка, Костянтинівка, Новогродівка, Великоновосілківський, Добропільський, Мангушський, Покровський, Слов`янський райони, Іллінівська, Соледарська, Черкаська, Сіверська і Званівська ОТГ.

Дистанційне навчання розпочнеться від 15 жовтня і до початку запланованих канікуль у містах: Костянтинівка, Слов'янськ, Авдіївка, Миколаївська, Званівська, Бахмутська ОТГ, Бахмутського та Костянтинівського районів.

Нагадаємо, вУкраїні від понеділка, 12 жовтня, почало діяти нове карантинне зонування. Найсуворіші обмеження будуть у так званій “червоній “зоні. Наразі там залишилися тільки два міста — Канів Черкаської області та Суми Сумської області. Київ потрапив до “помаранчевої” зони карантину. Такі епідемічні рівні встановлюються на 14 днів. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *