Інструкція для виборців: як голосувати 25 жовтня

Правила голосування на виборчих дільницях 25 жовтня абсолютно нові і відкриті партійні списки – головна їхня особливість. 

Про це 20 жовтня йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Як відбуватиметься голосування:

На дільниці виборець отримає бюлетені, де ліворуч  буде перелік партій, праворуч – прізвища кандидатів (від 5 до 12). 

Щоб проголосувати, спочатку треба поставити позначку навпроти партії, а потім обрати одного кандидата від неї. Номер кандидата треба вписати у віконечко із трафаретом. Так само, як колись було на конвертах.

Ця навичка згодом знадобиться усім, адже наступну Верховну Раду обиратимемо так само – за відкритими партійними списками.

А от до сільських рад (графічно до 10 тисяч виборців) обиратимуть по-старому – депутатів-мажоритарників. Вони можуть бути хоч партійні, хоч самовисуванці. Єдина відмінність – якщо раніше на кожному виборчому окрузі перемагав 1 кандидат, то тепер переможців буде від 2 до 4. Конкуренція не буде такою запеклою, як раніше. А у виборців – одразу кілька депутатів, щоб представляти їхні інтереси. 

Якщо у вашому місті мешкає понад 75 тисяч людей, міського голову обиратимете у два тури. Якщо у першому турі котрийсь із кандидатів не набере 50% + 1 голос,  двоє із найкращими результатами виходять до другого: хто набере більше голосів  – той і мер. Другий тур відбудеться 15 листопада.

Як повідомлялося, на місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня, умовний 5% бар’єр долають п’ять партій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *