Як Україна зможе побороти коронавірус – у МОЗ назвали умову

Україна вийшла на пік захворюванності новою коронавірусною інфекцією COVID-19 ще минулого місяця, зокрема, 17 квітня. Але кількість інфікувань не зменшується. Щоб стабілізувати процес, країна має поступово знімати карантинні обмеження.

Про це заявив головний лікар України Віктор Ляшко в інтерв'ю “Сьогодні”.

За його словами, спочатку в Міністерстві охорони здоров'я прогнозували, що пік COVID-19 в Україні настане 14 квітня. Тоді могло бути до 41 тисячі заражених коронавірусом, але завдяки заздалегідь запровадженому карантину цього вдалося уникнути. Як пояснив Ляшко, від 17 квітня кількість нових інфікувань коливається у межах 350-550 випадків за добу. 

“Піку зростання немає, тобто ми 17 днів на “плато”. Це наша ціль, яку ми хотіли досягти введенням карантину, щоб не було стрімкого зростання і балансувати без одномоментного навантаження і госпіталізації хворих”, – сказав головний лікар країни.

Водночас, Ляшко зазначив, що поки тенденції до зниження кількості хворих COVID-19 немає. З його слів, це станеться, якщо Україна не вийде з карантину передчасно.

“Якщо ми передчасно не вийдемо з карантину, то в принципі ми розраховуємо на стабілізацію процесу і поступове зниження кількості випадків коронавірусної хвороби. Але ми повинні робити застереження, бо інфекція нова – ми не знаємо, як поводитиметься збудник. Ми орієнтуємося на Польщу, бо відстежуючи динаміку, Україна йде так як йде Польща, але з відставанням на днів 11-14”, – додав він.

Нагадаємо, від 11 березня на всій території України запроваджений карантин задля протидії новому коронавірусу. Обмежено проведення масових заходів, закриті кордони, роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями також обмежено, заклади громадського харчування не працюють.

Наразі карантин подовжено до 22 травня. Однак вже від 11 травня має відбутися низка послаблень: йдеться про відкриття парків, перукарень, літніх майданчиків, кафе тощо.

3 березня в Україні зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram! 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *