Гурток для хлопців, що ростуть без батька: у Кривому Розі запрацював проєкт "Мудрий тесля"

У Кривому Розі відкрилася майстерня для хлопчиків “Мудрий тесля”. Тут підростаюче покоління представників сильної статі, які виховується у родинах без батька, безкоштовно навчатимуть теслярській справі. 

Як повідомили ТСН.ua організатори проекту активісти ГО “Кривий Ріг за сім’ю”, ідея створення такої майстерні – не нова. Вона належить жителю Черкас Віталію Андрійцю. Він створив таку майстерню у своєму місті, і цю ініціативу підхопили інші міста України.

“У новинах вийшов сюжет про роботу такої майстерні у Черкасах. Ми вирішили й собі спробувати і організувати такий проєкт у Кривому Розі. На одному з форумів ми познайомилися з його автором Віталієм Андрійцем і запитали, чи не проти він, щоб ми відкрили подіне у нашому місті. Він погодився і підтримав нас”, – розповідає ТСН.ua голова ГО “Кривий Ріг за сім’ю” Олег Подкопаєв.

Як говорять організатори, проєкт орієнтований на хлопчиків з неповних родин, які виховуються без батька. Таким чином дітям хочуть компенсувати відсутність батьківського плеча у родині і навчити майбутніх чоловіків практичним речам, які знадобляться їм у майбутньому.

Майстерню “Мудрий тесля” відкрили у Саксаганському районі Кривого Рогу, щоб дітям з усіх районів Кривого Рогу було однаково зручно добиратися. Приміщення, де навчатимуть хлопчиків теслярській справі, достатньо велике і просторе, займає 40 метрів квадратних. Організатори проєкту забезпечили майстерню усім необхідним обладнанням та інстументом. Молотки, викрутки та інші необхідні для навчання хлопчиків інструменти надали небайдужі городяни.

Викладатиме курс криворізький підприємець Євген Хоменко. Він – батько трьох дітей і останні кілька років працює шевцем.

“Я хочу наголосити, що цей проєкт повністю безкоштовний. Але ми не відмовляємося від допомоги, можливо, є бажаючі викладати, ми будемо раді таким людям. Ми обіцяємо дотримуватися усіх карантинних вимог, площа приміщення нам це дозволяє”, – говорить ТСН.ua Олег Подкопаєв.

Курс розрахований на дітей віком від 7 до 12 років, які будуть розподілені за віком в групи. Навчання стартує з моменту відкриття. На сьогодні до гуртка вже записалися 13 хлопчиків.

Автори проєкту говорять, що не ставлять за мету дати фах учням майстерні, а прагнуть аби діти здобули практичні знання, які зможуть використовувати для роботи по дому.

Нагадаємо, що у Києві вручили волонтерські премії 2019 року. Серед номінантів автор проєкту “Мудрий Тесля” Віталій Андрієць, який заснував майстерню для хлопчиків, що ростуть без батька.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *