Експериментальний одяг: одеська дизайнерка шиє для медиків багаторазові костюми

Одеська дизайнерка зі своїм колективом розробила та пошила близько сотні багаторазових захисних костюмів для лікарів. Після використання їх можна дезінфікувати та вдягати знову, йдеться у сюжеті ТСН.Ранок. 

В експериментальній лабораторії українська дизайнерка Анжеліка Деревцова зазвичай розробляє і створює одяг преміум-класу. Утім, вирішила зі своєю командою допомогти медикам, які лікують хворих на коронавірус. “Для нас це був новий досвід. По-перше, цікавий не тканинний матеріал. По-друге, сама конструкція унікальна – це лонгсайс, оверсайз”, – розповіла майстриня.

Із лекал нарізали спеціальну тканину – це дуже дефіцитний на українському ринку ламінований спанбонд. Тканина не лише захищає тіло, а й відштовхує воду. Щоб зшити перші 60 костюмів, швачки зламали з півсотні голок.
 
Коли багаторазові костюми були готові, майстрині вирішили захистити медикам і ноги. Саме тому виготовили ще й чверть сотні спеціальних бахіл. “Вони на липучках. Унікальність полягає в тому, що цей розмір підходить як 35-му, так і 46-му. На підошві немає швів”, – розповіла дизайнерка. 
 
За тиждень усе вироблене безкоштовно передали медикам Лиманської райлікарні. Лікарі одразу ж випробували експериментальний одяг і залишилися дуже задоволеними. “Кілька разів ми їх застосовували, коли були підозри на коронавірус. Достатньо комфортно і зручно”, – розповів лікар-реаніматолог Віктор Ставікович.

Крім того, костюми багаторазові: легко обробляються дезрозчином і комбінезони і бахіли.

Лікарів трохи здивувало, що захисні костюми були темного кольору. Тому наступну партію дизайнерка пошила вже з білого спанбонду.

Кореспондент ТСН Сергій Осадчук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *